Rubriky:

Biatlon

Stíhací závody ovládli na letním MČR Moravec a Soukalová

6. září 2015 17:50 - Letohrad

Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová ovládli stíhací závody na českém šampionátu v letním biatlonu. Oba si v Letohradu o místo polepšili oproti sobotnímu sprintu. Soukalová oplatila porážku Veronice Vítkové, Moravec zvítězil před Tomášem Vojíkem, zatímco sprinterský šampion Michal Šlesingr skončil až čtvrtý za Michalem Krčmářem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V chladném a větrném počasí v areálu Šedivského lomu v Letohradu dlouho vedoucí Soukalová hazardovala se ziskem titulu na poslední střelbě. Minula tři terče a přišla o celkové vítězství, protože ji předběhla slovenská reprezentantka Jana Gereková. Vítková to už nestihla i kvůli tomu, že musela v závodě na šest trestných okruhů. Bronz vybojovala Lucie Charvátová.

Mužský šampionát poslední položka naopak rozhodla. Vedoucí Šlesingr čtyřikrát minul a stálo jej to medaili. Šanci využil další letohradský odchovanec Moravec a vydřel vítězství o 3,6 sekundy před Vojíkem.

"Pro mě jsou závody v Letohradě vždy stejně vyhecované jako starty ve Světovém poháru. Nechci zklamat místní fanoušky, naopak se chci před nimi ukázat, a tak bývám dost svázaný a nervózní. Dnes jsem byl navíc už i hodně unavený. Můj výkon na trati byl mnohem horší než v sobotu, takže tohle vítězství je i tak trochu zázrak, protože ani historicky se mi doma nedaří," řekl spolupracovníkovi ČTK Moravec.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu (Orlickoústecko) - stíhací závod:
Muži (12,5 km):
1. Moravec 32:49,7 (3 tr. okruhy)
2. Vojík -3,6 (4)
3. Krčmář (všichni SKP Kornspitz Jablonec) -10,4 (3).
Junioři (12,5 km):
1. Burian (SK Nové Město n/M) 34:11,8 (3).
Ženy (10 km):
1. Gereková (SR) 32:15,4 (3)
2. Soukalová -16,3 (4)
3. Vítková -32,2 (6)
4. Charvátová (všechny SKP Kornspitz Jablonec) -41,0.
Juniorky (10 km):
1. Maříková (KB Letohrad) 34:55,2 (2).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon