Rubriky:

Biatlon

Biatlon v Česku bude! Organizátoři vsadili na dlouhodobou předpověď

27. prosince 2015 11:04 - Nové Město na Moravě

Závody IBU Cupu v biatlonu v Novém Městě na Moravě se přece jenom konat budou. Organizátoři věří dlouhodobé předpovědi a rozhodli, že se 9. a 10. ledna bude závodit. V neděli o tom informovali Mezinárodní biatlonovou unii.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Rozhodli jsme se jít do rizika. Mrznout by mělo na základě dlouhodobé předpovědi počasí už od 30. prosince," řekl ČTK prezident České biatlonové unie a předseda organizačního výboru v Novém Městě Jiří Hamza. Podle meteorologů by už od začátku ledna měly teploty na Novoměstsku klesnout až k minus deseti stupňům Celsia, což umožní výrobu technického sněhu.

"Biatlonový závod chceme uspořádat i vzhledem k naší kandidatury na pořádání mistrovství světa. Potřebujeme si také připravit tratě pro závod Světového poháru v běhu na lyžích, který se uskuteční ve Vysočina aréně 23. a 24. ledna. Chceme využít nově vybudovaný zásobník sněhu," uvedl Hamza.

Osmidílný Pohár IBU má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku. V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon