Rubriky:

Biatlon

Nemocná Dahlmeierová vynechá Světový pohár v Anterselvě

20. ledna 2016 15:07 - Anterselva

Na nadcházejícím Světovém poháru v biatlonu v Anterselvě bude chybět jedna ze soupeřek Gabriely Soukalové v boji o velký křišťálový glóbus Němka Laura Dahlmeierová. Čtvrtá žena průběžného pořadí seriálu onemocněla a v Itálii závodit nebude. Viróza navíc vyřadila i její reprezentační kolegyni Maren Hammerschmidtovou, dvakrát druhou při SP v Hochfilzenu.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

"Cítila jsem to už včera a snažila se všemožně nachlazení odvrátit, ale bohužel se to přes noc zhoršilo. Mám rýmu a bolí mě v krku. V tomhle stavu by nemělo smysl startovat," citovala agentura SID Dahlmeierovou, která v této sezóně vyhrála čtyři závody Světového poháru.

V celkovém hodnocení ztrácí dvaadvacetiletá mistryně světa ve štafetě na Soukalovou v polovině seriálu 126 bodů. Nemoc narušila Dahlmeierové sezónu i v úvodu, kdy kvůli chřipce vynechala první tři závody v Östersundu.

V Anterselvě absolvují ženy ve čtvrtek sprint, v sobotu stíhací závod a v neděli štafetu. V ní by se Dahlmeierová mohla v případě uzdravení teoreticky představit.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon