Soukalová po nemoci na pódium nedosáhla, s Vítkovou je v desítce

Sprint žen na 7,5 km odstartoval ve čtvrtek v italské Anterselvě šestý díl Světového poháru biatlonistů. Vedoucí závodnice seriálu Gabriela Soukalová se na start postavila po krátké nemoci a s jednou chybou na střelnici obsadila 9. místo. Z vítězství se radovala Ruska Olga Podčufarovová.

Vedoucí žena Světového poháru biatlonistek Gabriela Soukalová při stoupání během sprintu v Anterselvě.

Soukalová rozjela závod pomaleji, po první kole figurovala ve druhé desítce, bezchybná první střelba ji ale vynesla na třetí příčku. Ve druhém kole se na mezičase posunula dokonce na druhou pozici, pomalejší střelba vstoje orámovaná jednou ranou vedle a trestným kolem ale znamenaly pokles mimo medailové umístění. Českou biatlonistku dělilo od bronzového stupínku jedenáct sekund, v posledním kole už ale nedokázala zrychlit a v cíli se nakonec zařadila na devátou příčku.

Na osmém místě s náskokem dvě desetiny sekundy na Soukalovou, která dál okupuje první místo průběžného pořadí SP, byla v cíli Veronika Vítková, které se podařilo obě položky odstřílet čistě.

Triumf Podčufarovové mohla ve čtvrtek ohrozit jen Italka Wiererová, která ale na rozdíl od Rusky na střelnici jednou chybovala a v cíli byla o osm sekund pomalejší. Třetí Ruska Jurlovová proběhla cílem i se dvěma nulami ze střelnice se ztrátou 22 sekund.

Ve výběru českých reprezentantek v Anterselvě se proti poslednímu závodu v německém Ruhpoldingu objevily dvě nové tváře Jessica Jislová s Barborou Tomešovou a trenéři poprvé v sezóně naplno vyčerpali kvótu šesti startovních čísel. Eva Puskarčíková s jednou chybou na střelnici skončila na 27. místě, Lucie Charvátová minula tři terče a byla 51. Jislová při svém třetím startu v SP obsadila se dvěma minelami 55. příčku, Tomešová letos poprvé nakoukla mezi elitu a dojela se čtyřmi ranami vedle na 89. místě.

Po sprintu žen čeká v Anterselvě stejný závod v pátek muže. V sobotu jsou na programu stíhací závody a v neděli štafety.