Biatlonisty v zámoří trápil běh, Šlesingr i přes škrábání v krku dojel čtrnáctý

Canmore/Praha

Kanadské dobrodružství nezačalo pro české biatlonisty příliš dobře. Čtvrteční sprint na 10 km v Canmore zvládl v komorní atmosféře nejlépe Michal Šlesingr, který dojel čtrnáctý. Z vítězství se radoval favorizovaný Francouz Martin Fourcade, jenž si tak upevnil vedení ve Světovém poháru.

Michal Šlesingr obsadil ve sprintu v Canmore čtrnácté místo.

Na střelnici měli všichni čtyři čeští muži shodnou bilanci, vleže pálili čistě a vstoje si každý připsal jednu chybu. Problém byl ale v běhu, tratě položené v nadmořské výšce 1400 metrů reprezentantům vyloženě nechutnaly a zdálo se, že na přemrzlém sněhu jim ani lyže nejely tak, jak by si přáli.

„Šlesingr předvedl solidní výkon, i když ráno ho škrábalo v krku a byl z toho rozpačitý, ale nakonec se s tím popasoval asi jako jediný z kluků slušně. Ztráty ostatních vypadají hrůzostrašně, ale byl jsem celý závod na střelnici a nechci proto spekulovat o tom, jak jely lyže, když jsem nemluvil s nikým ze servisu," uvažoval v České televizi trenér Marek Lejsek, jenž na zámořské pohárové šňůře zastupuje nepřítomného Ondřeje Rybáře.

Moravce trápí aklimatizace

„Nějaké indicie o tom, že materiál nebyl úplně vhodně zvolený, tady ale jsou. Navíc Ondra Moravec má tady od příletu velké aklimatizační potíže, zatím se vůbec nesrovnal s osmihodinovým časovým posunem a při závodě na posledních dvou kilometrech vyloženě zkapal," doplňoval Lejsek.

Vítězný Fourcade oslavil svůj 45. pohárový triumf v kariéře, víc jich má na kontě pouze fenomenální Nor Björndalen (95). Navíc nejvážnější soupeři Francouze v boji o křišťálový glóbus, Norové Tarjei Boe a Emil Hegle Svendsen do zámoří vůbec nepřijeli, protože se chtějí v klidu připravovat na březnové domácí MS. Na stupně vítězů bylo potřeba čistě střílet, to dokázali ze špičky i Rus Anton Šipulin a Němec Simon Schempp. Hodně rychlí na lyžích byli Rakušané, hned tři se seřadili na čtvrtém až šestém místě v rozpětí 2,5 vteřiny.

V sobotu je na programu závod s hromadným startem na 15 km, kde se díky redukovanému pořadí představí kromě Moravce i Krčmář se Šlesingrem.