Rubriky:

Biatlon

Štafeta pojede vskutku bez opory. Tým musí být nejsilnější, říká Moravec. Nováček bude i finišmanem

2. března 2016 16:10 - Praha

Na cestě za obhajobou zlata pojedou vskutku v jiném než optimálním složení. Ondřej Moravec bude chybět v biatlonové smíšené štafetě, kterou ve čtvrtek v Oslu začne mistrovství světa. V týmu obhájců prvenství z loňského šampionátu v Kontiolahti ho nahradí Michal Krčmář. Ve štafetě jsou podle očekávání také Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr. Trenér Ondřej Rybář po tréninku určil, že do cíle doveze štafetu nováček Krčmář.

 

Český biatlon, Petr Slavík

O tom, že Moravec v Oslu tento závod nepojede, se spekulovalo už od soustředění v Pokljuce, kde se biatlonista zotavoval z nemoci, která ho postihla na závodech Světového poháru v zámoří. Navíc tam dostal střevní chřipku a kvůli patáliím dva týdny netrénoval.

"Nyní už jsem v pořádku a v pátek mě čeká testovací trénink výkonnosti," řekl Moravec. Na jeho základě se rozhodne o startu v sobotním sprintu.

Svoji čtvrteční absenci bere jako logické vyústění situace. "Je to naprosto správné rozhodnutí. Tým musí jet v nejsilnějším složení a já na tom ještě nejsem tak, abych podal stoprocentní výkon," řekl v Oslu Moravec. Ten byl u všech úspěchů smíšené štafety včetně loňského zlata, bronzu z MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety i stříbra na OH v Soči 2014.

Závod štafet bude tradičně rozjíždět Vítková, na druhém úseku bude Soukalová. Šlesingr má třetí pozici, finišmanem bude Krčmář. "Patří k našim nejlepším sprinterům, tak sázím na jeho mládí a dravost," řekl České televizi kouč Rybář.

Nominaci si Krčmář vysloužil stabilními výkony v aktuálním ročníku Světového poháru. V úvahu připadal ještě Jaroslav Soukup, čerstvý vicemistr Evropy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit