Rubriky:

Biatlon

Norský fenomén Björndalen chce závodit až do OH 2018. A odtajnil nečekané překvapení

5. dubna 2016 09:49 - Oslo
(Aktualizováno: 5. dubna 2016 10:42)

Slavný norský biatlonista Ole Einar Björndalen jen tak skončit nehodlá. Dvaačtyřicetiletý osminásobný olympijský vítěz a dvacetinásobný mistr světa hodlá pokračovat mezi elitou až do olympiády v Pchjongčchangu v roce 2018. Řekl to na úterní tiskové konferenci a definitivně tak smetl ze stolu spekulace o konci své kariéry. Překvapil navíc prohlášením, že v říjnu očekávají s běloruskou biatlonistkou Darjou Domračevovou narození prvního potomka.

 

Profimedia.cz

"Už se těším na další sezónu. Motivace mi rozhodně neschází," prohlásil "Kanibal" a doplnil, že se cítí jako dvacetiletý. "Myslím, že v biatlonu mohu stále něco dokázat," dodal Nor, který na březnovém mistrovství světa v Oslu vybojoval čtyři cenné kovy.

Björndalen chtěl původně končit už po předloňských hrách v Soči, avšak po triumfu ve sprintu a ve štafetě svoje rozhodnutí přehodnotil. Totéž učinil i nyní po úspěšném vystoupení v Oslu, kde ke zlatu ze štafety přidal i tři individuální cenné kovy.

Kvůli prodloužení sportovní kariéry rezignoval Björndalen na svou pozici v komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV), do níž byl na osm let zvolen v roce 2014 v Soči. MOV ho původně zbavil jeho povinností do mistrovství světa v Oslu, nyní se slavný Nor funkce vzdal, protože by na práci v komisi neměl čas ještě další dva roky.

V Pchjongčchangu může Björndalen při svém sedmém startu pod pěti kruhy rozšířit rekordní sbírku 13 medailí. Poprvé se na hrách představil v roce 1994 v Lillehammmeru, od té doby získal osm zlatých, čtyři stříbra a jeden bronz a stal se nejúspěšnějším sportovcem v historii zimních olympijských her.

Šestinásobný celkový vítěz Světového poháru Björndalen, jenž vlastní rovněž rekordních 44 medailí ze světových šampionátů, v úterý poprvé veřejně promluvil o svém vztahu s Domračevovou. Běloruská hrdinka her v Soči, kde vybojovala tři zlata, vynechala nedávno skončenou sezónu kvůli vyčerpání a onemocnění mononukleózou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon