Rubriky:

Biatlon

Koukalová kontra Merkelová. Jde o MS v biatlonu. Kdo bude slavit?

2. září 2016 19:58 - kišiněv

Zatímco český biatlon vsadil v boji o pořádání mistrovství světa mimo jiné na svou reprezentační hvězdu Gabrielu Koukalovou a její zpěv, německý Oberhof se snaží získat body prostřednictvím Angely Merkelové. Spolková kancléřka podpořila kandidaturu durynského střediska v dopise delegátům kongresu mezinárodní unie IBU, který v neděli bude o pořadatelích rozhodovat.

 

Český biatlon, Petr Slavík

"Mistrovství světa je výsada ukázat se jako přátelský hostitel a profesionální organizátor," napsala Merkelová v dopise, v němž označila Oberhof za kolébku biatlonu. Oberhof usiluje o pořádání MS v roce 2020 a třicet let po znovusjednocení Německa by šampionát byl podle Merkelové "ideální příležitostí ukázat světu bezmezné biatlonové nadšení země".

Nové Město na Moravě kandiduje na pořádání šampionátů v roce 2020 nebo 2021. Oberhof se uchází jen o jeden termín. Původně byl i mezi adepty pro rok 2021, ale pro tuto sezonu získal bavorský Oberstdorf světový šampionát v klasickém lyžování, proto se Němci rozhodli o další MS nežádat.

O biatlonový šampionát v roce 2020 se ucházejí vedle Nového Města a Oberhofu ještě Anterselva a Pokljuka. Český, italský a slovinský svaz usilují zároveň o MS 2021, kde je kandidátem také ruské město Ťumeň, které jako jediné ještě biatlonový svátek nepořádalo.

Nové Město podpoří před nedělní volbou přímo v Kišiněvě vítězka Světového poháru v biatlonu Gabriela Koukalová, která v sobotu delegátům zazpívá na slavnostním obědě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon