Rubriky:

Biatlon

Tituly v letním biatlonovém sprintu mají Soukup a Puskarčíková

10. září 2016 18:48 - Letohrad

Nečekané vítěze měl úvodní sprint na mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. Mezi ženami triumfovala v závodu na 7,5 km Eva Puskarčíková, mužům na desetikilometrové trati kraloval Jaroslav Soukup. Závod se nevydařil Michalu Šlesingrovi, Ondřeji Moravcovi ani Gabriele Koukalové, další reprezentantka Veronika Vítková doběhla třetí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Vůbec jsem to nečekal, protože zdejší trať patří k nejtěžším. Před střelnicí je táhlý kopec, který bere hodně sil i koncentraci. Před první ránou jsem se musel vždy hodně vydýchat," řekl Soukup, který zvítězil s téměř patnáctisekundovým náskokem před Lukášem Kristejnem.

"Kolečkové lyže rozhodně nejsou mojí parádní disciplínou, bojím se," přiznala Puskarčíková, jež stejně jako Soukup minula jediný terč a v cíli měla na druhou Slovenku Paulínu Fialkovou k dobru téměř devět sekund. "Nejelo se mi vůbec dobře, o to větší mám teď radost. Myslím, že na kolečkových lyžích je to můj nejlepší výsledek," dodala.

Naopak Koukalová netrefila v každé ze dvou položek hned čtyřikrát a nakonec obsadila až 12. místo. "Gábina dnes nebyla na závod koncentrovaná. Na parkovišti naťukla jiné auto, pak přišla pozdě na nástřel i na start," povzdychl si trenér Zdeněk Vítek. Moravec skončil 11., Šlesingr o pět příček za ním.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu (Orlickoústecko) - sprint:
Muži (10 km):
1. Soukup 24:52,6 (1 tr. okruh)
2. Kristejn (oba SKP Kornspitz Jablonec) -14,5 (2)
3. Pidrušnyj (Ukr.) -16,1 (2)
...
5. Krčmář (SKP Kornspitz Jablonec) -21,0 (2)
Ženy (7,5 km):
1. Puskarčíková (SKP Kornspitz Jablonec) 20:26,1
2. P. Fialková (SR) -8,8 (2)
3. Vítková -18,0 (3)
...
5. Zvařičová (obě SKP Kornspitz Jablonec) -45,1 (1)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon