Rubriky:

Biatlon

Pro Koukalovou a spol. už v Novém Měste rostou mobilní tribuny

2. listopadu 2016 15:46 - Nové Město na Moravě

Do Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě zbývá ještě šest týdnů, už nyní ale rostou v areálu Vysočina arény mobilní tribuny. Stejně jako v minulých letech při mistrovství světa budou přímo na stadionu a nově také u tratí. Jedna nad tunelem, druhá pod ním a třetí v Modřínovém háji.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na stadiónu bude prostor pro dvacet tisíc diváků, na tratích pro dalších deset tisíc. "Více lidí do areálu nepustíme. Při posledních biatlonových závodech jsme šli přes tuto kapacitu, kterou jsme předimenzovali," řekl ČTK předseda organizačního výboru Jiří Hamza, který poukázal na zpřísněná bezpečnostní opatření spojená s hrozbami teroristických útoků. "Nástup pro diváky bude vzhledem k bezpečnostním prohlídkám delší. Potřebujeme mít přehled o návštěvnících, což jsou také důvody omezení," uvedl Hamza.

Na stadiónu zbývá ještě postavit mobilní tribunu v zatáčce za cílovou rovinkou. Nová pro tisíc diváků vyroste i vedle VIP stanu, s jehož stavbou se začne koncem měsíce.

"Využíváme současné příznivé klimatické podmínky, abychom nemuseli všechno honit na poslední chvíli. Velkoplošné obrazovky, tribuny a základní vybavení chceme mít připraveny do 5. prosince. Operativní věci doděláme před zahájením závodů," řekl Hamza.

Světový pohár v Novém Městě na Moravě se uskuteční od 15. do 18. prosince. Na programu budou sprinty mužů (čtvrtek) a žen (pátek). V sobotu se uskuteční stíhací závody a v neděli závody s hromadným startem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon