Rubriky:

Biatlon

Živě

Koukalová a spol. hrozí: Do Ruska nepojedeme

22. prosince 2016 16:40 - Praha
(Aktualizováno: 22. prosince 2016 16:47)

Jasný postoj zaujal k dnešnímu probíhajícímu zasedání Mezinárodní biatlonové unie (IBU) předseda českého svazu Jiří Hamza. "Pokud se nedohodne zásadní opatření v dopingové kauze Ruska, náš tým neodcestuje na závod Světového poháru v Ťumeni," řekl pětačtyřicetiletý funkcionář. Předposlední díl seriálu by se tak odehrál bez Gabriely Koukalové a dalších českých závodníků.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Téma dopingu v ruském sportu, který se podle všeho dotýká i 31 ruských biatlonistů včetně olympijských medailistů a mistrů světa, se otevřelo v minulém týdnu při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Závodníci uvažovali o různých formách protestu.

Hamza má mandát celého českého týmu, který vystupuje jednotně. "Pokud něco zásadního neudělají, do Ruska nepojedeme," potvrdil ČTK Hamza. "I za cenu toho, že závodníci přijdou o šanci na výsledky," prohlásil.

Nejraději by byl, kdyby IBU závod Světového poháru Rusku odebrala. "Určitě by se někdo našel," tvrdil Hamza o možném přesunu pořadatelství. Závod v Ťumeni se koná 9. až 12. března.

Pokud by se prokázal doping ruských závodníků, profitovala by z toho zpětně zejména Gabriela Koukalová. Zpětně by mohla dostat zlatou medaili z mistrovství světa v Kontiolahti 2015, kde ve vytrvalostním závodu prohrála jen s Jekatěrinou Jurlovovou. Ta je podle zákulisních informací na seznamu dopujících sportovců stejně jako Olga Viluchinová, členka stříbrného ruského týmu ze Soči v závodu ženských štafet, v němž český tým dojel čtvrtý.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.