Čeští biatlonisté se trápili v běhu i střelbě, všichni tři skončili až ve třetí desítce

Anterselva

Trojice českých biatlonistů skončila v závodu s hromadným startem v italské Anterselvě hluboko v poli poražených. Ondřej Moravec obsadil 23. pozici, hned za ním dojel Michal Šlesinger a 28. místo bral Michal Krčmář. Poprvé v sezóně zvítězil Johannes Thingnes Boe z Norska.

Nor Johannes Thingnes Boe si vychutnává triumf.

Úvodní střelbu závodu určeného pro třicet nejlepších v celkovém pořadí SP zvládlo čistě 11 závodníků, mezi nimi i Michal Šlesingr a držel se v přední skupině. Její tempo udávali hlavně Šipulin s Fourcadem. Michal Krčmář musel na jedno trestné kolo a nabral tak ztrátu přes dvacet vteřin. Ondřej Moravec dopadl ještě hůř a musel na dvě kola, takže střelnici opouštěl předposlední.

Druhá položka vleže se českým mužům nepovedla. Šlesingr se dopustil jedné chyby, čímž ztratil kontakt s čelem závodu, které nyní tvořil balík patnácti biatlonistů, a klesl na 17. příčku. Dotahováním vyčerpaný Krčmář minul dokonce dvěma ranami a střelnici opouštěl na 28. místě, těsně před Moravcem.

Fourcade a Boe se snažili vedoucí skupinu trochu roztrhat, v polovině závodu Češi ztráceli už přes minutu. Nejlepší z nich byl Šlesingr, který však na třetí položce, která zahrnovala už střelbu vstoje, udělal tři chyby a měl po nadějích. Krčmářovi konečně vyšla čistá střelba, jenže byl tam posun jen na 23. místo.

Ze špičky zvládli třetí položku čistě jen Boe a Lesser a na trať se vraceli s převahou sedmi vteřin. Skupinku sedmi pronásledovatelů táhl Svendsen, za zády měl ale Schemppa i Fourcada. Poslední zastávku na střelnici zvládl vedle Boea ještě Fillon-Maillet, Šipulin jel za nimi o třináct sekund.

Fourcade po celkem třech trestných kolech byl už ze hry o stupně vítězů a v cíli byl nakonec pátý. Prvenství pro sebe ve finiši uhájil mladší z norských sourozenců Johannes Thignes Boe, Fillon-Maillet zopakoval druhým místem své životní maximum.

Krčmářův sen dostat se alespoň do druhé desítky vzal za své tím, že při závěrečné stojce poslal dvě rány mimo terč. Nakonec všichni tři Češi dojížděli blízko sebe, ale hluboko v poli poražených. Nejlepší z nich byl nakonec na 23. místě Moravec. „Spokojeni být určitě nemůžeme, kluky už v neděli ničila běžecká únava a nesedlo jim to ani střelecky," přiznal šéftrenér Ondřej Rybář.