Rubriky:

Biatlon

Čeští biatlonisté byli na závěr ME pátí a osmí ve závodech mixů

29. ledna 2017 11:15 - Duszniki Zdroj
(Aktualizováno: 29. ledna 2017 15:08)

Čeští biatlonisté obsadili v závěrečný den mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki Zdroj páté a osmé místo v závodech smíšených týmů. Pátá doběhla štafeta, osmá skončila dvojice Veronika Vítková, Tomáš Krupčík.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Ve smíšené štafetě startovali Češi v sestavě Lea Johanidesová, Jessica Jislová, Jaroslav Soukup a Lukáš Kristejn. České kvarteto se vyhnulo trestnému okruhu, ale jedenáctkrát dobíjelo a dojelo 1:17,4 minuty za vítězným Ruskem. K první medaili na letošním šampionátu chybělo štafetě 40 sekund.

Rusové si dojeli pro zlato s více než půlminutovým náskokem před druhým Norskem a třetí Ukrajinou. V sestavě vítězného Ruska nechyběli Alexandr Loginov a Irina Starychová, kteří již na šampionátu vybojovali titul v úvodních vytrvalostních závodech i v sobotních stíhačkách. Oba se krátce před ME vrátili k biatlonu po dvouletém trestu za krevní doping.

Závod smíšených dvojic vyšel mnohem lépe Vítkové, jež z 20 střel minula jen jedinou. Čtvrtá žena ze sobotní stíhačky předávala po prvním úseku Krupčíkovi na druhém místě. Její kolega se udržel na čtvrté pozici v kontaktu se špičkou a pak přišel znovu parádní úsek Vítkové.

Členka reprezentačního A týmu, jež se na kontinentálním šampionátu snaží naladit na únorové mistrovství světa, dostala český tým do čela s náskokem více než 20 sekund před Ruskem. Krupčíka však v závěrečném úseku zradila střelba.

Po položce vleže musel na dva trestné okruhy a o vedení přišel, hodně času pak ztratil i dobíjením na stojce. Do cíle dorazil 50,8 sekundy za vítězným Ruskem, které reprezentovali Darja Virolajnenová a Jevgenij Garaničev. Druhé skončilo Norsko a třetí domácí Polsko.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Dusznikách Zdroji (Polsko):
Smíšené dvojice:
1. Virolajnenová, Garaničev (Rus.) 37:10,2 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení)
2. Tandrevoldová, Christiansen (Nor.) -6,3 (0+7)
3. Guziková, Guzik (Pol.) -13,9 (0+5)
...
8. ČR (Vítková, T. Krupčík) -50,8 (2+8)
Smíšená štafeta:
1. Rusko (Starychová, Slepcovová, Volkov, Loginov) 1:12:26 (0+6)
2. Norsko (Erdalová, Huberová, Bjöntegaard, Gjesbakk) -36,4 (0+9)
3. Ukrajina (Měrkušinová, Džimová, Žyrnyj, Tkalenko) -37,1 (1+6)
...
5. ČR (Johanidesová, Jislová, Soukup, Kristejn) -1:17,4 (0+11).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon