Koukalová se ve sprintu trápila, nejlepší Češkou byla Puskarčíková

lik, rjmSport.cz

Německá biatlonistka Laura Dahlmeierová vyhrála sprint Světového poháru v jihokorejském Pchjongčchangu. Rychlý běh podpořila bezchybnou střelbou. Česká hvězda Gabriela Koukalová minula jednou vleže i na stojce a za Němkou zaostala celkově o 1:43,4. Nejlepší z pětice českých závodnic byla Eva Puskarčíková. Trefila všechny terče, ani ona se ovšem nevešla mezi desítku nejlepších, skončila šestnáctá.

Česká biatlonová hvězda Gabriela Koukalová ve sprintu SP v Pchjongčchangu skončila na 21. místě, na střelnici dvakrát chybovala.

Suverénka nedávného mistrovství světa ve sprintu ani jednou nechybovala a na první příčce nebyla snad jen na úvodním mezičasu. Pak postupně Němka přidávala plyn, a když vše podpořila přesnou střelbou, neměla konkurenci. Terče vyčistila vleže i na stojce. Přesně pálila i druhá Norka Tiril Eckhoffová, ale za německou biatlonovou královnou zaostala o 8,4 sekundy. Třetí příčku brala Anais Chevalierová z Francie. Ani ona na střelnici neminula.

Ostře sledovaná Koukalová zaváhala dvakrát na střelbě a na umístění mezi nejlepšími to nestačilo. Skončila jednadvacátá a bude mít tedy i daleko horší výchozí pozici do stíhacího závodu. „Vítr se malinko otáčel a Gábina nechala dvě rány dole, stojka byla možná trochu uspěchaná," mrzelo českého trenéra Zdeňka Vítka. Ten naopak pochválil za přesnou střelbu Evu Puskarčíkovou, která brala v cíli šestnácté místo.

Dvě chyby na budoucích olympijských tratích v Pchjongčchangu udělaly i Veronika Vítková a Jessica Jislová. Sprint vůbec nevyšel Lucii Charvátové, která minula celkem pětkrát. "Byl to pro nás divnej závod. Holky nejsou úplně srovnaný s časem," konstatoval trenér žen.

"Areál odpovídá standardům pro olympijský závod. Jediné, co tu chybělo, byli diváci," posteskl si v hodnocení závodu pro ČT Sport trenér Vítek.

Vítková skončila na 53. místě. Jislová, která klopýtla ve finiši, byla jednašedesátá a Charvátové s pěti chybami na střelbě patří 73. příčka.