Rubriky:

Biatlon

Snowboardistka Pančochová byla pátá na SP v Mönchengladbachu

2. prosince 2017 20:03 - Mönchengladbach

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila páté místo v závodu Světového poháru v disciplíně Big Air v Mönchengladbachu a zaznamenala nejlepší výsledek v olympijské sezoně. V Německu zvítězila Švýcarka Carla Somainiová.

 

Přemek Vida (czechsnowboarding.cz)

"Mám radost. Bylo to dobrý, úroveň skoků je vysoká," řekla ČTK Pančochová. Páté místo v Big Airu, jenž bude mít v Pchjongčchangu olympijskou premiéru, je pro ni nejlepším výsledkem v SP od loňského listopadu, kdy byla třetí v Miláně.

Sedmadvacetiletá Pančochová postoupila do šestičlenného finále poprvé v ročníku, v předchozích závodech v Miláně a Pekingu obsadila desátou a sedmnáctou pozici. V Mönchengladbachu se jí nepovedl první finálový skok, za druhý a třetí pokus dostala v součtu 116,50 bodu. "Měla jsem radost z postupu do finále a škoda pádu v prvním finálovém skoku, mohla z toho být bedna," řekla Pančochová po třetím nejlepším výsledku v Big Airu v kariéře.

Bývalá vítězka Světového poháru ve freestylových disciplínách měla šanci na lepší umístění, ale spadla i při třetím skoku. "Jela jsem Frontside Rodeo 720, který vypadá jako šipka, ale dlouho jsme ho nedělala a spadla," řekla.

Další dva čeští reprezentanti do finále v Německu nepostoupili - Petr Horák obsadil v kvalifikaci 23. pozici, Kateřina Vojáčková byla šestadvacátá.

Pančochová je hlavně ráda, že je v pořádku po květnové operaci pravého ramena, které jí vypadávalo. "Cítím se stoprocentně. Můžu normálně padat a nebojím se. Dostávám se do toho, používám ruce víc, což pomáhá rotacím," uvedla.

Freestylisté mají za sebou náročné období. Začali závodem v Miláně, po týdnu se přesunuli do Číny, odtud do Evropy a v neděli letí do USA. "Je to hodně hektické, trošku jet leg, ale v Americe zůstanu přes Vánoce," řekla Pančochová.

V Copper Mountain se příští týden koná další Big Air a pak už přijde na řadu slopestyle, v kterém byla Panšochová pátá na OH v Soči. "Už se těším, konečně zase budeme dělat zatáčky na sněhu. Big Air je taková trošku snowboardová gymnastika a není moc prostoru si pořádně zajezdit," řekla vicemistryně světa ve slopestylu z roku 2011.

SP ve snowboardingu v Mönchengladbachu (Německo) - Big Air:
Muži:
1. Kleveland (Nor.) 191,75
2. Okubo (Jap.) 168,50
3. Järvilehto (Fin.) 164,50
...
v kvalifikaci
23. Horák (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů):
1. Okubo 1180
2. Kunitake (Jap.) 1040
3. Millauer (Rak.) 1010
...
22. Horák 362
Ženy:
1. Somainiová (Švýc.) 175,0
2. Onicukaová (Jap.) 172,5
3. Priorová (N. Zél.) 160,75
...
5. Pančochová 116,5
v kvalifikaci
26. Vojáčková (obě ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů):
1. Gasserová (Rak.) 2000
2. Onicukaová 1960
3. Somainiová 1330
...
7. Pančochová 850
ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon