České naděje zapadaly v hlubokém sněhu, na body dosáhla pouze Vítková. Slaví legenda!

Ze šesti českých biatlonistek snad jen Veronika Vítková mohla být částečně spokojená. Při závodě ve sprintu na 7,5 km v rámci Světového poháru v rakouském Hochfilzenu brala solidní porci bodů za 19. místo. Ostatní reprezentantky skončily ve výsledkovém propadlišti.

Běloruska Darja Domračevová si v zasněženém Hochfilzenu dojela pro triumf.

Závod poznamenalo husté sněžení. „Trochu jsem se lekla, když začalo tolik padat a ještě se otočil vítr oproti nástřelu. Upravovala jsem mířidla, přesto ta jedna rána vedle vleže mrzí," říkala pro Českou televizi Veronika Vítková. Zůstala jedinou z reprezentační šestice na bodovaném umístění.

Světový pohár v biatlonu, Hochfilzen
Sprint žen na 7,5 km

Debutující Markétu Davidovou od elitní čtyřicítky dělila pouhá setina vteřiny, přitom byla na lyžích nejlepší Češkou. „Za běh ji pochválím, ale zareagovala pozdě na vítr na ležce, až po dvou chybách a vzhledem k tomu, jak byla blízko bodů, tak škoda každé rány, která padne vedle," mínil trenér českých žen Zdeněk Vítek.

Do sobotního stíhacího závodu se dostaly jen dvě jeho zmíněné svěřenkyně, Jislovou a Puskarčíkovou od postupu dělily pouhé tři vteřiny.

Běloruska Domračevová se dočkala prvního vítězství po návratu k biatlonu v roli maminky, předchozí triumf zažila na jaře roku 2015. Držitelka křišťálového glóbu Dahlmeierová, která tímto závodem teprve začala sezónu, protože minulý týden v Östersundu chyběla kvůli nemoci, skončila na 16. místě.

Její největší soupeřka z minulé zimy Gabriela Koukalová kvůli neustávajícím bolestem lýtek nemůže závodit a dokonce už ani s českou reprezentací v Hochfilzenu není a připravuje se individuálně v dalším rakouském středisku Obertilliachu.