Poznal nekončící dřinu. A zase potká toho, který ho trápil. Ostrava zažije odvetu a boj o titul

11. ledna 2020 09:56 - Praha

Před týdnem se dozvěděl, kdo mu bude chtít uzmout titul. A bude to známá firma. Zápasník MMA David Kozma bude hájit titul proti soupeři z Maďarska, se kterým se už potkal. A byla to dřina. Vrátit porážku přijede do Ostravy Mate Kertesz. On bude chtít odvést domů mistrovský pás ve velterové váze organizace OKTAGON MMA. „Oznámili mi, že dostanu jeho. Já jsem do výběru soupeře nezasahoval, prostě mi to řekli a já to vzal,“ je v klidu sedmadvacetiletý rodák z Karviné.

 

OKTAGON MMA

Jeden zápas jste už spolu měli, může to být pro jednoho z vás výhoda?

Výhoda je, že vím, co můžu čekat, ale tak to má také on. Je to prostě další zápas, takhle to beru.

Na předchozí fight asi nezapomenete, nemám pravdu? Patnáctkrát jste Maďara hodil a on vám celá tři kola vstával...

Cítil jsem, že se házet dá, tak jsem házel, ale teď už to nechci zažít celá tři kola, protože to je fakt hodně náročný. Teď bude trochu jiná taktika.

Bitva! David Kozma vs. Mate Kertesz v roce 2018

OKTAGON MMA, O2 TV Sport

Vy jste šampionem, on je na žebříčku organizace OKTAGON MMA jedničkou, kdo je favoritem?

Já jsem favorit, tak jdu do každého zápasu.

Jak snášíte, budete snášet tlak před obhajobou?

Určitě je lepší nastupovat jako outsider. Kertesze beru jako kvalitního zápasníka, nedívám se na něj z výšky, beru ho jako sobě rovného, takže tlak na sebe mít nebudu.

25 minut bitvy! David Kozma porazil v březnu 2019 v Ostravě v titulovém zápase Piráta

Sport.cz

Minulý zápas jste měl v Rusku v prosinci, tam jste prohrál. Duel vám nesedl, proč?

Podle mě to bylo prostředím, mně ruské prostředí nesedí. Uvidíme, co s tím budeme v budoucnu dělat. Pod RCC mám mít zápas v červenci, uvidím, jak se s tím vyrovnám.

Před Ruskem jste měl sedm vítězství v řadě, udělala s vámi něco porážka?

V Rusku mi nesedla hlava, když tam v červenci budu zápasit, tak se na to lépe připravím, asi zkusím mentálního kouče, ale na domácí scéně v Oktagonu jsem v pohodě, takže před obhajobou hlavu řešit nebudu.

Září 2018 a bitva v Bratislavě
Dva tři nepovedené pokusy zvládnete, ale patnáct? Tímto pekelným odříkáním si prošel na bratislavském galavečeru OKTAGON MMA David Kozma. V kleci ho trápil patnáct minut Mate Kertesz z Maďarska. Český bijec chtěl zápasit na zemi, soupeř byl pokaždé proti. „Tohle se mi ještě nestalo, nevím, čím to bylo. Možná tím, že jsem málo spároval v přípravě a chtěl jsem být fresh na finále. Byl dobrej, čekal jsem, že bude slabší. Ty takedowny jel dobře, dobře vstával, klouzalo to. Jinak můj výkon se mi nelíbil. Mohlo to být lepší,“ nechal se slyšet Kozma.

Berete Ostravu za domácí prostředí?

Narodil jsem se v Karviné, to je třicet kilometrů od Ostravy. Na zápase bude spoustu fanoušků, v Ostravě zápasím rád, ale mám to rád i v Praze.

Už chtějí kamarádi lístky na galavečer?

Pár lístků ještě mám, lidi mi píšou, ale koupit se už nedají. Abych řekl pravdu, už jich mám jen pár, ty si schovávám pro nejbližší.

Do obhajoby je více než dva měsíce, vyjedete trénovat ven?

Minimálně chci dvakrát do Polska, jednou si patrně střihnu OFU na Slovensku.

Ostrá slova! Prý mě nekompromisně ukončí. Tvrdě ji zlomím, kontruje jediná Češka mezi elitou

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.