Verner neudržel třetí místo a na Kanadské brusli skončil pátý

Tomáš Verner zakončil svou premiérovou účast v krasobruslařské Grand Prix na pátém místě. Nejlepší český reprezentant současnosti neudržel na Kanadské brusli ve Victorii třetí příčku po krátkém programu a po sobotních volných jízdách se o dvě propadl.

Dvacetiletého Vernera předstihli dvojnásobný mistr světa Švýcar Stéphane Lambiel, který s pomocí chyb soupeřů soutěž vyhrál, a domácí závodník Shawn Sawyer. Podle stránky mezinárodní bruslařské unie svěřenec Vlasty Kopřivové vynechal čtverný toeloop, ale předvedl čistě čtyři trojné skoky.

Lambielovo vítězství bylo poněkud upracované. Po nevydařeném krátkém programu útočil až ze sedmého místa, v sobotu klopýtl při čtverném toeloopu a druhý čtverný skok vynechal. Méně náročné skoky však zvládl bezchybně a ve volné jízdě si vysloužil suverénně nejvyšší známku 146,25 bodu.

"Na tuto soutěž jsem ještě nebyl připravený. Po dlouhé sezoně jsem byl hrozně unavený, ještě mě čeká spousta práce. Ale příště to bude lepší, slibuju," vzkázal fanouškům prostřednictvím médií jednadvacetiletý Lambiel, který v celkovém součtu porazil o dva a půl bodu Japonce Daisuka Takahašiho. Ten ve volné jízdě dvakrát upadl. Bronz získal americký šampion Johnny Wier.

Napínavé finále ženské soutěže pro sebe rozhodla domácí Kanaďanka Joannie Rochetteová, která si polepšila z pátého místa do čela i díky šesti trojným skokům. Soutěž tanečních párů vyvrcholí ve Victorii až v neděli. Grand Prix bude pokračovat od 23. do 26. listopadu v Moskvě.