Vabroušek vyhrál Světový pohár v dlouhém triatlonu

SUBIC BAY

Český reprezentant Petr Vabroušek se stal vítězem Světového poháru v dlouhém triatlonu. Na závěr šestidílného seriálu vyhrál o víkendu závod na Filipínách na tratích 3 km plavání, 80 km jízdy na kole a 20 km běhu. V konečném pořadí předčil Vabroušek o plných 628 bodů Němce Reného Göhlera, jenž stejně jako řada dalších předních závodníků triatlon v exotickém prostředí vynechal.

Triatlonista Petr Vabroušek

"Na startovní listině Göhler byl, ale nakonec údajně kvůli obavám z hurikánu nedorazil," uvedl pro server triatlet.cz Vabroušek. Jeho největším soupeřem se tak stal Japonec Taro Širato, kterého porazil o čtvrt hodiny. "Umístit finále SP na Filipíny a navíc jen devět dní po mistrovství světa se neukázalo jako nejlepší tah," posteskl si český závodník nad slabší konkurencí.

Výsledky:
1. Vabroušek (ČR) 4:17:29, 2. Hirato (Jap.) 4:32:41, 3. Lemuel Lau Čching (Hong.) 4:34:19.