Verner: Na Evropě chci jet volnou v nejlepší šestce

19. prosince 2006 12:02

Ačkoliv nebyl v optimální formě, vybojoval Tomáš Verner na domácím šampionátu v Liberci už pátý titul. "Těší mě, že jsem skočil dva čtveráky, ale udělal jsem i hodně malých chyb," hodnotí nejlepší český krasobruslař své vystoupení v rozhovoru pro Právo.

Jak jste spokojen se svým výkonem na domácím libereckém šampionátu?
Těší mě, že jsem skočil dva čtveráky, ale udělal jsem i hodně malých chyb. Při trojitém axelu jsem trošku zaváhal, ale celkově jsem splnil, co jsem si předsevzal. Bral jsem tento závod jako zkoušku před mistrovstvím Evropy.

V jaké fázi sezóny se nacházíte?
Po Grand prix jsem na pomyslné sinusoidě dole, protože potřebuji pilovat jednotlivé prvky před evropským a světovým šampionátem. Domácí mistrovství v prosincovém termínu je obtížné, protože se koná v tréninkovém mezicyklu, kdy forma není optimální.

S jakými ambicemi vzhlížíte k mistrovství Evropy ve Varšavě?
Určitě rád bych si zajel v poslední rozjížďce mezi nejlepšími šesti. Loni jsem ze sedmého místa klesl ve volné jízdě na desáté, což chci vylepšit. Na Evropě pojedeme letos dva Češi. Těším se, že se mnou bude v soutěži Pavel Kaška.

Na co se hlavně zaměříte v další přípravě?
Cítím, že potřebuji doladit kroky, které jsou moc důležité. Zkusím i lehčí variantu, abych se tolik nedřel. A pochopitelně chci vybrousit čistotu, jistotu a tempo jízdy.

Pomýšlíte už také na mistrovství světa v Tokiu?
Samozřejmě, ale tam to bude hodně těžké. Japonci i další mimoevropští závodníci jsou výborní a musím se připravit na obrovskou konkurenci. Přesto je mým cílem posunout se do první desítky.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní sporty

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.