Rubriky:

Ostatní sporty

Hejduk: Na led chci až po půli července

27. června 2003 12:30 - ÚSTÍ NAD LABEM

V Ústí nad Labem si užívá zasloužené dovolené nejlepší střelec základní části uplynulého ročníku NHL Milan Hejduk. Útočník Colorada se věnuje tenisu a golfu, pomalu ale začíná s přípravou na příští sezónu. ROZHOVOR

 

ČTK/Michal Doležal

Uplynulá sezóna pro vás byla výjimečná hned z několika pohledů. V jejím průběhu jste se oženil a zanedlouho poté jste se stal držitelem Ceny Maurice Richarda pro nejlepšího střelce zámořské NHL. Čeho si více ceníte?

To se nedá srovnávat. Moje manželka Zlata je vynikající žena a jsem hrozně rád, že jsem měl to štěstí a mohl jsem si ji vzít. Myslím, že manželství je dobrá instituce. Všechno zatím funguje skvěle a věřím, že nám to takhle vydrží po celý život.

Jak si užíváte letní dovolenou?

Po skončení sezóny jsme byli s manželkou týden na Seychelských ostrovech. Momentálně trávím volné dny doma v Ústí nad Labem a snažím se vyhovět i pozváním na různé akce. V Ústí jsem začínal s hokejem a rád na to vzpomínám. Táta tady také hrál a poté i trénoval.

Máte v severních Čechách nějaké místo, kam se po návratu z Ameriky vždycky podíváte?

To zase ne. Tak nějak po kraji a někdy i celé republice spíš rotuji a jsem dost rozlítaný.

Kdy se vrhnete do přípravy na novou sezónu?

Dá se říci, že s ní už pomalu začínám. Chodím do posilovny, na tenis a golf, kde se potkávám se spoustou kamarádů. Například jsem si s chutí zahrál s bývalým reprezentačním spoluhráčem Honzou Čalounem, který část dovolené tráví rovněž v Ústí. Na led bych chtěl vyjet až 21. července v Pardubicích s tamním extraligovým týmem.

Co říkáte na spekulace o chystaném návratu Dominika Haška do NHL?

Přiznám se, že mě to velice překvapilo.Vždyť po loňském loučení pořád tvrdil, že brankářskou výstroj už na sebe nikdy nevezme. Že takhle změnil názor? To je divné a moc se mi to nezdá. Jedině, že by mu snad došly peníze a vzal to na přilepšení (smích).

Jak vnímáte skutečnost, že v Coloradu nakonec zůstane útočník Peter Forsberg?

Pro mě je to výborná zpráva. Na ledě si s ním perfektně rozumím a doufám, že budeme silnější než v loňské sezóně a dostaneme se do závěrečných kol Stanley Cupu.

Josef Pešout

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty