Rubriky:

Ostatní sporty

Silvestr slaví cestou za sportem

31. prosince 2006 06:00 - PRAHA

Čas na silvestrovskou oslavu a poklidně novoroční rozjímání nemají Češi v NHL. Na cestě ze silvestrovského večerního utkání v Calgary prožijí poslední hodiny letošního roku hned tři čeští hokejisté Edmontonu.

A to ještě trio Petr Sýkora, Ladislav Šmíd a Jan Hejda nechává doma zraněného Aleše Hemského. "Vypadá to na přípitek na palubě, jestli nás únava nezlomí ke spánku," vzkázal Šmíd.

Zbyněk Michálek s Phoenixem zase vyráží už poslední den v roce do Washingtonu, aby tam mohl na Nový rok hrát odpolední zápas. Lépe je na tom Tomáš Plekanec, jehož Montreal na přelomu roku nehraje: "Však také spoluhráči hned naplánovali společnou party s manželkami a přítelkyněmi."

Jen pár hodin před silvestrovskou půlnocí skončí zápas českých hokejistů na MS dvacetiletých. "Náladu určitě ovlivní výsledek, rádi bychom nový rok přivítali s úsměvem, a ten nám zaručí jen postup," vypráví kapitán Jakub Kindl.

Na Nový rok startuje Rallye Dakar

První lednový den se hrají fotbalové ligy na britských ostrovech. Rosického Arsenal i Barošova Aston Villa, stejně jako skotské kluby, kde působí řada našich, však mají volno, takže z českých legionářů mohou 1. ledna nastoupit jen brankáři Jan Laštůvka za Fulham a v Newcastlu Petr Srníček, který by si zachytal proti Manchesteru.

Skokani na lyžích prožijí tradičně přelom roku v Garmisch-Partenkirchenu při druhém dílu Turné čtyř můstků. "Už nám to ani nepřijde, ale nějakou malou silvestrovskou taškařici uděláme," slibuje nejmladší z reprezentantů Jakub Koudelka. Alespoň symbolický přípitek v Německu čeká i běžce na lyžích po silvestrovském vstupu do Tour de Ski v Mnichově.

Na Nový rok vyrážejí do Lisabonu na start Rallye Dakar čeští účastníci afrického dobrodružství. Lopraisovu tatru mohou přijít lidé ve Frenštátu vyprovodit 1. ledna ve 13 hodin.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty