Rubriky:

Ostatní sporty

Sáblíková si v soukromém letadle připadala jako princezna

15. ledna 2007 09:52

Hektickou neděli prožila rychlobruslařka Martina Sáblíková. Na evropském šampionátu v italském Collabu vyválčila zlatou medaili a záhy poté jí čekal přesun leteckým speciálem do Prahy na vyhlášení ankety Sportovec roku. Česká olympionička byla vyhlášena juniorem roku, v absolutním pořadí skončila osmá.

 

www.martinasablikova.cz

Jak jste prožívala nedělní den, kdy jste ještě odpoledne vybojovala v Itálii titul mistryně Evropy ve čtyřboji a večer už byla v Praze na vyhlášení Sportovce roku?
Ve dvě hodiny se jel poslední závod v Collabu a ve tři jsme měli z Itálie odletět. Jenže slavnostní vyhlašování bylo až v půl čtvrté, takže jsme to moc nestíhali. Když vytahovali českou vlajku, tak jsem to obrečela. Nakonec jsme odletěli tedy později a v Praze jsme byli po půl sedmé. Bylo to docela hektické a časově trošku dramatické, ale jsem ráda, že jsem na vyhlášení mohla být.

Z Itálie jste cestovala speciálem. Jaký to pro vás byl pocit?
Bylo to letadlo pro sedm lidí. Je nádherné, když pro vás někdo pošle soukromé letadlo. Byl to úžasný let, protože jsme byli vysoko jako s normálním letadlem. A protože jsme kromě posádky byli jen tři, tak jsem pořád přesedávala ze strany na stranu a pozorovala všechno pod námi.

Užila jste si tu zpáteční cestu tedy hodně?
Ano. Je to trošku rozmazlování. Moc nevím, co si myslet. Byla jsem jako princezna, ale velmi dobře vím, kdo a co jsem. Moc často se mi něco takového už asi nepoštěstí, proto jsem si to skutečně vychutnala.

K titulu mistryně Evropy a dvěma světovým rekordům jste ještě večer přidala osmé místo ve Sportovci roku. Byla jste s takovým postavením spokojená?
Rozhodně. Já jsem brečela, když jsem se dozvěděla o nominaci do nejlepší desítky. Říkala jsem si, že cokoli navíc bude obrovských úspěch. Vždyť máme spoustu fantastických sportovců. Je to báječný pocit, být třeba před Tomášem Rosickým.

V anketě jste ovládla i juniorskou kategorii. Jak jste se následně cítila mezi Martinou Navrátilovou a Kateřinou Neumannovou při focení nejlepší trojice?
Jako kůl v plotě. Ty dvě jsou přece jen o krok jinde. Kateřina je čerstvá vítězka olympiády, Martina Navrátilová zase vyhrála spoustu turnajů a byla jmenována legendou. To hovoří za vše.

Gratuloval vám i Petr Čech, jehož zastupuje stejný manažer jako vás. Ale setkali jste se poprvé včera při vyhlášení ankety, že?
Jeden malý kontakt proběhl už odpoledne. Na mobil mi po druhém rekordu a zisku titulu evropské šampiónky totiž přišla textovka podepsaná Petrem Čechem. Myslela jsem si, že si někdo dělá legraci. Tak jsem si ji přečetla ještě jednou a prostudovala číslo odesílatele. Mělo anglickou předvolbu, tak jsem trošku zalapala po dechu.

Čekají vás nějaké oslavy titulu evropské šampiónky?
Budu slavit spánkem, protože jsem hrozně unavená. V Itálii mi pod okny dlouho do noci zpívali a jódlovali, takže teď budu spát dost tvrdě.

Jaký budete mít program?
Pokusím se alespoň ukázat ve škole. Nevím, jestli se dostanu i k plnění studijních povinností, protože mám plno tréninků. Už za čtrnáct dnů mě čekají další velké závody. Ale přesto pevně doufám, že do olympiády ve Vancouveru odmaturuji.

Co jste si přivezla z Itálie kromě medaile?
Od Nizozemců jsem dostala tulipán, také několik malých rekvizit dřeváků a spoustu plyšáků.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty