Rubriky:

Ostatní sporty

Savchenková a Szolkowy vyhráli ME ve sportovních dvojicích

25. ledna 2007 01:29 - VARŠAVA

Německý pár Aliona Savchenková, Robin Szolkowy poprvé v kariéře získal evropský titul v kategorii sportovních dvojic. Z dalších medailí se ve středu na šampionátu ve Varšavě radovali zkušení krasobruslaři, kteří se chystají na konec amatérské kariéry. Stříbrní skončili Rusové Maria Petrovová a Alexej Tichonov, bronz vybojovali domácí Poláci Dorota a Mariusz Siudkovi.

 

ARCHIV

Němečtí svěřenci bývalého slavného závodníka ve sportovních dvojicích Ingo Steuera uzavírali dnešní program a od samého začátku své jízdy nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro titul. Třiadvacetiletá rodačka z Kyjeva a její německý partner zvládli naprosto čistě všechny skoky, mezi něž jako jediní zařadili i obtížnou sekvenci dvou trojitých toeloopů. Přidali k tomu výborný soulad v piruetách, originální zvedané figury i procítěný projev a za volnou jízdu dostali 134,01 bodu, což byla třetí nejvyšší známka v historii nového systému hodnocení.

Z uctivého odstupu bezmála dvaceti bodů se jim v celkovém hodnocení na záda díval zkušený ruský pár, který podle vlastních slov na mistrovství Evropy startoval naposledy. Mistři světa z roku 2000 sedm let po tomto triumfu zaostali v technické obtížnosti jízdy, když se nevyvarovali chyb ve skocích ani v sólové piruetě, i ve známce za ostatní složky programu.

Bronzovou medailí se před vlastním publikem rozloučili s evropskou scénou manželé Siudkovi. Ve volné jízdě se sice nevyhnuli drobným zaváháním, ale zvedané figury a naprostý soulad na ledě je vynesly na třetí příčku před další ruský pár Julia Obertasová, Sergej Slavnov. Od varšavského publika se pak jednatřicetiletá Dorota a o tři roky starší Mariusz dočkali ovací vestoje.

Česká republika v této kategorii zastoupení neměla.

Výsledky - sportovní dvojice:
1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 199,39 bodu, 2. Petrovová, Tichonov (Rus.) 179,61, 3. Siudková, Siudek (Pol.) 170,91, 4. Obertasová, Slavnov (Rus.) 156,96, 5. Volosožarová, Morozov (Ukr.) 155,35, 6. Jefajevová, Meňšikov (Rus.) 141,05.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty