Rubriky:

Ostatní sporty

Sáblíková má zdravotní problémy a není jisté, že MS dokončí

10. února 2007 12:37 - HEERENVEEN

Rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou provázejí na světovém šampionátu ve víceboji v nizozemském Heerenveenu zdravotní problémy. ČTK to řekl trenér české naděje Petr Novák. Podle něj se jeho svěřenkyni špatně dýchá a má bolesti v krku. Zvýšená teplota se u ní zatím neprojevila.

 

www.martinasablikova.cz

"Situace se komplikuje tím, že Martina není zdravotně v pořádku. Včera při tréninku dopoledne mi řekla, že ji bolí v krku, takže jsem ji z tréninku okamžitě stáhnul," uvedl Novák. Česká závodnice je po pátečním startu na 500 metrů na průběžném 18. místě.

Novák připustil, že není jisté, že úřadující mistryně Evropy světový šampionát dokončí. Uvidí se po závodě na 1500 metrů, který ji čeká dnes odpoledne. Navečer rychlobruslařky čeká ještě tříkilometrová trať a v neděli závod na 5000 metrů, který je parádní disciplínou Sáblíkové.

Kvůli chřipce a zvýšené teplotě dnes ze šampionátu odstoupila jedna z velkých soupeřek české reprezentantky, domácí hvězda Renate Groenewoldová. Po úvodním závodu na 500 metrů patřilo mistryni světa z roku 2004 průběžné třinácté místo. "Už včera se kvůli viróze necítila dobře. V noci se to nezlepšilo, takže by nemělo smysl startovat," řekl agentuře SID trenér Gerard Kemkers.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty