Čeští pozemkáři mají namířeno na HMS do semifinále

VÍDEŇ

Čeští pozemní hokejisté míří na halovém mistrovství světa ve Vídni do semifinále. Díky výhrám nad Austrálií 7:2 a Ruskem 5:4 jsou s devíti body v tabulce skupiny A druzí. Důležitou výhru nad Rusy zajistil v poslední minutě utkání Ondřej Vudmaska. Svěřencům Michala Tomse zajistí postup do boje o medaile výhra v pátečním utkání nad Trinidadem a Tobagem, tedy outsiderem, který zatím na turnaji nebodoval.

Třemi góly se při výhře nad Austrálií zaskvěl Štěpán Bernátek. Český tým rychle získal dvoubrankový náskok a v závěru prvního poločasu vedení pojistil. Soupeři se sice také trefili, ale Tomsův výběr vedl 4:1 a postupně navýšil vedení až na rozdíl šesti branek. Poslední slovo měli v 36. minutě Australané.

Rusku sice vyšel vstup do utkání a po dvou trefách Arazova a jedné Sergejeva vedlo ve 12. minutě již 3:0, ale Češi stav do poločasu otočili. Nejdříve skóroval Kotrč, pak si dvěma góly vylepšil bilanci už na devět branek na turnaji Bertánek a vedení zajistil týmu Procházka. V 32. minutě sice vyrovnal opět Arazov, ale důležité tři body zajistil českému celku Vudmaska.

Naopak české pozemkářky prohrály i třetí duel na turnaji, když favorizovanému Německu podlehly 2:8. Obhájkyně titulu vedly již 3:0 a na gól Matouškové odpověděly ještě v první půli dvěma góly. V druhém dějství Němky náskok ještě zvýraznily.

MUŽI
Skupina A:
Česká republika - Austrálie 7:2 (4:1)
Branky: 2., 25. a 31. Bernátek, 4. Procházka, 19. Peřinka, 19. Kotrč, 23. Bodnár - 19. Harris, 36. Beaton.
Česká republika - Rusko 5:4 (4:3)
Branky: 17. a 19. Bernátek, 14. Kotrč, 20. Procházka, 40. Vudmaska - 3., 12. a 32. Arazov, 4. Sergejev.
Německo - Rusko 8:2 (5:0), Švýcarsko - Trinidad a Tobago 6:1 (3:0).
Skupina B:
Polsko - Itálie 8:0 (2:0), Kanada - Rakousko 4:7 (2:2), Španělsko - Polsko 2:6 (1:3), Itálie - JAR 7:4 (3:0).
ŽENY
Skupina A:
Německo - Česká republika 8:2 (5:1)
Branky: 15., 20. a 32. Kellerová, 13. a 23. Müllerová, 7. Landshutová, 18. Rodewaldová, 40. Plassová - 17. Preissová, 39. Jiříková.
Skotsko - Austrálie 2:2 (2:2), Itálie - Ukrajina 3:5 (1:4), Austrálie - Itálie 5:3 (1:1).
Skupina B:
Bělorusko - Španělsko 1:3 (0:1), Nizozemsko - Kanada 4:2 (2:1), Španělsko - Rakousko 5:3 (2:2), Bělorusko - JAR 7:1 (5:0).