Rubriky:

Ostatní sporty

Nenávidím svůj život, říká boxer Tyson

9. července 2003 14:04 - NEW YORK

Život někdejšího boxerského šampióna Mike Tysona je protkán problémy se zákonem. Mládežnické delikty, pak šest let natvrdo za znásilnění, šarvátky, týrání manželky... Podobný způsob existence se začal zajídat i samotnému Tysonovi. "Nenávidím svůj život. Těším na onen svět," řekl 37letý boxer televizi Fox Sports.

 

ČTK/AP

V rozhovoru, který bude součástí pořadu Beyond the Glory a bude se vysílat 16. července, vystoupí i Tysonova bývalá manželka, téměř o dva roky starší herečka Robin Givensová.

Ta si často stěžovala na týrání ze strany boxera, který ji prý bil, kopal a škrtil. Manželství tak po ročním fungování skončilo v troskách, dvojice se rozvedla v roce 1989. "Už to začínalo být skutečně nebezpečné," komentovala exmanželka rozchod s bývalým mistrem světa v těžké váze.

:. Tysonovy průšvihy
ROZVOD Manželka ho oškubala
ZNÁSILNĚNÍ "Udělal bych to i její matce!"
RVAČKA Boxerský ring na ulici

Častý host za mřížemi

Tyson má pestrý trestní rejstřík. Po drobných kriminálních činech v mládí byl v roce 1992 odsouzen na šest let za znásilnění černošské královny krásy Desiree Washingtonové. Po vypršení poloviny trestu se ale dostal na svobodu. Svou vinu vždy popíral, ale v květnovém rozhovoru pro televizní stanici Fox prohlásil, že by teď za to, co mu provedla, neváhal a znásilnil Washingtonovou i její matku.

Poslední problémy se zákonem měl Tyson před několika týdny, kdy se zatím naposledy představil v ringu a pak se popral se dvěma muži před hotelem v Brooklynu. Soud za tento čin byl stanoven na 24. července, boxerovi hrozí až roční vězení.

ČTK, Novinky

Zrušit