Rubriky:

Ostatní sporty

Castro zvažuje, že Kuba nepustí boxery na olympijské kvalifikace

8. srpna 2007 18:30 - HAVANA

Kubánský vůdce Fidel Castro kvůli strachu z emigrace předních boxerských reprezentantů zvažuje, že je nepustí na trojici kvalifikačních turnajů před olympijskými hrami v Pekingu. Prvním z nich bude na přelomu října a listopadu mistrovství světa v nepřátelských Spojených státech amerických.

Castrovy obavy se zvýšily po nedávném pokusu o emigraci dvojnásobného olympijského vítěze Guillerma Rigondeauxe a dalšího mistra světa Erislandyho Lary, kteří opustili výpravu na Panamerických hrách v Brazílii. Oba byli zatčeni, když jim vypršela víza, a v neděli se vrátili na Kubu.

Od té doby pobývají v "domě pro hosty" a komunistická vláda rozhodne, co s nimi udělá. Budou se muset věnovat jiné profesi, Castro totiž ve sloupku pro domácí deníky napsal, že ve vztahu k boxerské reprezentaci dosáhli bodu, odkud není návratu.

Nikam jet nemusejí

Kubánští funkcionáři nyní pracují na seznamu boxerů pro olympijské hry, ale ten ještě nemusí být definitivní. Castro je odhodlaný zabránit útěkům za každou cenu včetně možnosti, že Kuba nakonec kvůli absenci na kvalifikacích boxerskou výpravu do Číny nepošle.

"Kuba kvůli zlatým olympijským medailím neobětuje ani kousek své cti, ani žádnou ze svých zásad. Morálka a patriotismus jejích sportovců by měly převážit nad vším ostatním," zdůraznil Castro.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.