Rubriky:

Ostatní sporty

Kličko se může vrátit do ringu

23. července 2003 12:34 - LOS ANGELES

Prognózy, že bude na rekonvalescenci po prohraném duelu o mistra světa v těžké váze s Lennoxem Lewisem potřebovat půl roku, se naštěstí pro boxera Vitalije Klička nevyplnily. Naopak: rány se prý hojí velice dobře a dvaatřicetiletý profesionální rohovník dostal svolení k návratu do ringu.

 

ČTK

Svolení ukrajinskému boxerovi s německým pasem dali němečtí lékaři, kteří po vyšetření očního víčka značně pošramoceného v zápasu s britským bijcem konstatovali, že rána zřejmě nezanechá ani jizvu. "Může začít trénovat podle libosti," prohlásil hamburský specialista Volker Steinkraus.

Kličko této příležitosti využil k zopakování svého úmyslu vyzvat Lewise k odvetě souboje o titul organizací WBC a IBO. "Jsem připraven. Na ten zápas se už teď těší boxerští fanoušci na celém světě a já doufám, že se těší i Lennox," řekl Kličko.

Lewis: příště to bude knokaut!

Kličko velmi těžce nesl předčasné ukončení prvního vzájemného zápasu v Los Angeles. Po Lewisově úderu začal silně krvácet z levého víčka a ringový sudí po šesti kolech boj ukončil. Dvoumetrový Ukrajinec přitom v té chvíli vedl u všech rozhodčích o dva body.

Jako pravděpodobný termín odvety mistrovského duelu je uváděn 6. prosinec a Lewis už před časem přispěchal s varováním pro soupeře. "Při odvetě udělám od prvního kola všechno, abych ho knokautoval," řekl.

ČTK, Novinky

Zrušit