Rubriky:

Ostatní sporty

Stolní tenista Korbel nepostoupil do čtvrtfinále Top 12

2. února 2008 16:24 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Český reprezentant Petr Korbel se na turnaji nejlepších evropských stolních tenistů Top 12 ve Frankfurtu neprobojoval do čtvrtfinále. Při deváté účasti pro něj soutěž skončila už v základní skupině, v níž v sobotu prohrál oba zápasy.

 

internet

Úvodní utkání měl přitom sedmatřicetiletý Korbel velmi dobře rozehrané. Nad Řekem Kalinikosem Kreangou vedl 2:0 na sety, ale riskující soupeř postupně otočil skóre až na konečných 4:2 ve svůj prospěch.

Pokud chtěl Korbel zopakovat loňský postup do čtvrtfinále, musel v druhém utkání porazit Wernera Schlagera z Rakouska alespoň 4:2. To se však českému stolnímu tenistovi nepodařilo a zápas za stavu 0:3 na sety ze zdravotních důvodů skrečoval.

"Mám od posledního bundesligového utkání s Gönnernem problémy s třísly. A jelikož se blíží mistrovství světa v Číně, nechtěl jsem za každou cenu riskovat, že se můj zdravotní stav ještě zhorší. Teď se musím poradit s lékařem a zůstat několik dní v klidu," řekl Korbel spolupracovníkovi ČTK. Světový šampionát začne za tři týdny.

Korbel si na Top 12 nejlépe vedl v roce 2001 v rakouském Welsu a o tři roky později ve Frankfurtu, kde skončil shodně na třetím místě. V předchozích třech ročnících prestižního turnaje vždy postoupil ze skupiny, ale pak vypadl ve čtvrtfinále.

Výsledky - muži:
Skupina C: Kreanga (Řec.) - Korbel (ČR) 4:2 (-8, -6, 6, 9, 9, 7), Schlager (Rak.) - Korbel 4:0 (6, 6, 8, 0).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty