Cestu FBC z Czech Open vydláždil i krajan Cepek

Cesta posledního českého zástupce v kategorii Elite na florbalovém turnaji Czech Open skončila ve čtvrtfinále, kde FBC Ostrava podlehl švýcarskému celku Rychenberg, v jehož dresu nastoupil i český reprezentant Radim Cepek.

Finálová fáze Czech Open se obejde bez českého týmu. (ilustrační foto)

Ostravanům utekl začátek utkání, když po 1. třetině prohrávali 0:3. Pak sice český vicemistr mocně dotahoval, ale švýcarský tým byl vždy alespoň o gól napřed.

"Máme mladé mužstvo, které se v úvodu dostalo pod tlak. Prohra mě mrzí, ale s výkonem jsem spokojen, čtvrtfinálový cíl jsme splnili," ohodnotil výkon svých svěřenců ostravský kouč Robert Segeťa. Turnaj vyvrcholí v sobotu odpoledne v hale Sparty finálovým blokem.

Tatran v kvalifikaci PMEZ bez ztráty bodu

V souběžně hrané kvalifikaci o postup do Poháru mistrů evropských zemí vyhrál bez ztráty bodu svoji skupinu český šampión Tatran Střešovice.

"Nejtěžším soupeřem byl mistr Ruska Pomor 2, jehož jsme porazili především díky pětiminutové přesilovce v první třetině," řekl obránce Tatranu Aleš Jakůbek. Rozhodující zápas o postup sehrají Střešovičtí s lotyšskou Kekavou dnes od 10.30 v hale na Vinohradech.

Výsledky čtvrtfinále kategorie Elite:
Rychenberg (Švýc.) - FBC Ostrava 6:5, Finnsta (Fin.) - Wiler (Švýc.) 4:2, Balrog - Röke (oba Švéd.) 7:1, Pixbo (Švéd.) - Porin (Fin.) 27:3.