Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize v Šoproni 65:68

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno dnes prohrály v utkání pátého kola Evropské ligy ve skupině B v maďarské Šoproni 65:68. Loni druhý nejlepší tým Evropské ligy tak už potřetí v soutěži klopýtl. Po vyrovnaném průběhu se podařilo v závěru třetí čtvrtiny získat Šoproni rozhodující pětibodový náskok.

Celý úvodní poločas přinesl vyrovnanou partii. Šoproň sice získala rychle náskok 4:0, po trojce Horákové ale postupně převzaly iniciativu basketbalistky Brna. V jejich sestavě se v úvodu zápasu objevila navzdory bolestem krčních obratlů i pivotka Kulichová, která za necelých pět minut vstřelila čtyři body. Ale zranění se ukázalo hodně bolestivé a Kulichová po zbytek zápasu zůstala na lavičce.

Po šesti minutách už české mistryně vedly pětibodovým náskokem 17:12, když se střelecky v první čtvrtině blýskla autorka osmi bodů Vítečková. Maďarský tým vycházel z důrazné hry v obraně, v koncovce se ale více prosadil až v závěru úvodní desetiminutovky, kdy se mu podařilo srovnat na 22:22.

Obdobný vyrovnaný průběh měla i druhá čtvrtina, v níž se oba týmy střídaly ve vedení. Necelé tři minuty před přestávkou měly Brňanky k dobru šestibodový náskok 34:28. Na něm měla velký podíl Žirková, která se střelecky probudila a zaznamenala v rychlém sledu pět bodů. Ovšem Šoproň stačila znovu srovnat skóre na 34:34, když českým mistryním nevyšel ani jeden ze tří tříbodových pokusů.

Ani po maďarském trháku v třetí čtvrtině Brňanky nesložily zbraně a až do samého závěru se pokoušely o zvrat. Přiblížily se na rozdíl dvou a ještě tří bodů, v závěru pak vsadily na poslední zoufalý tlak. Ještě dvacet vteřin před koncem vedla Šoproň 68:60, Horáková s Fegyvernekyovou sice snížily na tříbodový odstup, avšak Šoproň už těsné vítězství uhájila.

Skupina B:
Euroleasing Šoproň - Gambrinus Sika Brno 68:65 (22:22, 34:34, 49:44)
Nejvíce bodů: MacLeodová 17, Milovanovičová 13, Hortiová 12 - Horáková a Vítečková po 13, Jansoneová 12. Trestné hody: 16/9 - 13/12. Fauly: 14:17. Trojky: 7:5.