Čeští házenkáři zakončili kvalifikaci prohrou v Portugalsku

FAFE

Čeští házenkáři zakončili kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy sobotní porážkou 28:31 v Portugalsku. Ani druhá prohra nemohla tým Martina Liptáka připravit o účast na šampionátu, který v příštím roce bude hostit Rakousko. V tabulce skončili Češi na druhém postupovém místě za Francií.

Český házenkář Zdráhala v kvalifikačním utkání proti Lotyšsku - ilustrační foto.

V úvodu utkání ve Fafe se oba celky dopouštěly nepřesností, a třebaže hosty dvakrát podržel gólman Slabý, častější technické chyby jeho týmu znamenaly domácí vedení 5:1. Dvou- až čtyřbrankové vedení si pak Portugalci udržovali v bouřlivé atmosféře prakticky celý první poločas.

Na hře českého týmu, v němž chyběli všichni hráči základní sestavy, byla patrná nesehranost a nabourávaly ji technické chyby. Rozhodčí navíc Česku neuznal tři góly, a tak Portugalci v poločase vedli o pět branek.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe opět domácím, kteří ve 34. minutě zvýšili na šestibrankový rozdíl 17:11. Češi se ale nevzdali - dvěma brankami snížil Linhart, dva góly přidal Jakub Hrstka a Češi se vrátili do zápasu. Ve 46. minutě snížil Číp na rozdíl jediné branky, ale domácí se vzápětí uklidnili třemi trefami za sebou.

Kvalifikace házenkářů o postup na ME:
Portugalsko - ČR 31:28 (14:9)
Sestava a branky ČR: Mrkva, Slabý - J. Hrstka 2, Mičkal 2, Zdráhala 2, Vraný 6, Číp 6/2, Horák, Linhart 3, Petrovský 1, M. Hrstka 4, Stehlík 1, Hynek, Požárek 1.
Nejvíce branek Portugalska: Magalhaes 5, Carneiro 5, Solha 4. Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba Dán.). Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 4000.