Rubriky:

Ostatní sporty

Konečný zvítězil při debutu ve střední váze k.o.

3. července 2009 22:39 - HANNOVER

Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný má za sebou zdařilou premiéru ve střední váze. Ve svém prvním zápas v kategorii do 72,58 kg v pátek porazil v Hannoveru Francouze Christophe Karagoze, kterého v osmém kole knokautoval.

Pro třicetiletého brněnského rodáka to bylo jubilejní čtyřicáté vítězství ve 43. duelu mezi profesionály a dvacátá výhra k.o.

Konečný, jenž dosud boxoval v superwelterové váze do 69,8 kg, si chtěl především vyzkoušet souboj s těžším protivníkem, protože uvažuje o trvalém přestupu do vyšší váhové kategorie. Shazování hmotnosti před zápasy je pro něj totiž s přibývajícím věkem stále složitější a negativně ovlivňuje jeho výkony.

Proti Karagozovi měl dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa od začátku jasně navrch. Už v závěru prvního kola byl Francouz po tvrdém úderu pravačkou počítán. V dalším průběhu Konečný roztrhl soupeři obočí a stále ho zasypával tvrdými údery.

Postupem času se boj trochu vyrovnal. I proto, že český boxer měl potíže s nohami, jak si postěžoval po zápase. V osmém kole však člen německé stáje SES poslal Karagoze třikrát k zemi a vyhrál k.o., takže na vypsaných deset kol nedošlo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty