Triatlonistka Zelenková byla v Klagenfurtu třetí v českém maximu

KLAGENFURT

Triatlonistka Lucie Zelenková skončila v nejlepším českém čase všech dob třetí místo v Ironmanu v rakouském Klagenfurtu. Vyhrála Britka Baylissová.

Lucie Zelenková

Výkonem 9:07:24 hodiny Lucie Zelenková výrazně zlepšila vlastní maximum z loňska, kdy byla v Korutanech šestá v čase pomalejším o pět minut a 51 sekund. V dubnu Zelenková zvítězila v Ironmanu v jihoafrickém Port Elisabeth a také v Klagenfurtu vedla.

Z prvního místa ji sesadila 40 kilometrů před cílem jízdy na kole na 180 km britská soupeřka Bella Baylissová, která nakonec zvítězila. Čtyřiatřicetiletou českou závodnici, která je především skvělou plavkyní, pak předstihla ještě Němka Sonja Tajsichová.

Rychlý byl i závod mužů, který vyhrál počtvrté za sebou Belgičan Marino Vanhoenacker. Výkonem 8:01:38 vylepšil vlastní traťový rekord z loňska o čtyři a půl minuty.