Rubriky:

Ostatní sporty

Jachtařka Fenclová se ve větru a obřích vlnách propadla na konec druhé desítky

2. srpna 2009 22:40 - KARACU

Jachtařka Veronika Fenclová skončila devatenáctá na mistrovství světa v japonském Karacu v olympijské třídě žen Laser Radial, což je nejlepší umístění české jachtařky v této kategorii.

 

Jakub Kozelský

Silnějšího větru v japonském přístavu Karacu využila k prvnímu titulu Finka Sari Multalaová, druhá dojela Francouzka Sophie de Turckheimová a bronz získala olympijská vítězka z Pekingu Anna Tunnicliffeová z USA.

Fenclová, která letos skončila dvakrát třetí a jednou druhá v závodech Světového poháru, začala šampionát skvěle: první rozjížďku vyhrála a v druhé dojela pátá. Ještě v polovině byla průběžně na šestém místě, ale pak se v silnějším větru (skoro 40 km/h) a v obřích vlnách z moře výsledkovou listinou propadla.

"Po prvních dnech jsme všichni mysleli o něco výše, ale je to historicky nejlepší výsledek na MS Laserů, takže vzhledem k podmínkám to považuji za úspěch," napsal  na webu její trenér Jakub Kozelský. "V silném větru je pro ni a další lehčí radiálistky těžké udržet krok několik dní po sobě. Nicméně bojovala, co to šlo," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty