Rubriky:

Ostatní sporty

VIDEO: Britský boxer Haye sebral ruskému obrovi Valujevovi titul

8. listopadu 2009 00:31 - NORIMBERK

Britský boxer David Haye je novým mistrem světa v těžké váze organizace WBA. Ruského obhájce titulu Nikolaje Valujeva v Norimberku porazil na body. Valujev utrpěl teprve druhou porážku v 53. zápase mezi profesionály. ""Lidé o mně pochybovali, ale já jsem vyhrál. Valujev proti mě vypadal jako amatér," řekl po utkání Haye, který k vítězství došel i s poraněnou pravou rukou.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Asi jsem si ji zlomil. Praštil jsem ho do hlavy a byla to nejtvrdší věc, co jsem kdy udeřil. Byla jako betonová zeď," přidal. "Stalo se to v úvodu druhého kola, takže od té chvíle jsem pravou ruku šetřil a boxoval hlavně levačkou. Ubral jsem nohu z plynu a šel na to chytře," dodal.

Hayeovi přisoudili vítězství po dvanácti kolech dva bodoví rozhodčí v poměru 116:112, třetí hodnotil zápas nerozhodně 114:114. "Dělala mi problém jeho rychlost. Rozdíl přes čtyřicet kilogramů byl hodně vidět," řekl Valujev. "Na to běhání jsem nebyl vůbec připraven. Bylo to jako maratón a to jsem nečekal," uvedl 213 centimetrů vysoký Rus.

Valujev: Je to zklamání 

Bývalý světový šampión v polotěžké váze Haye zvládl úspěšně svůj teprve třetí souboj po přestupu do královské kategorie, přestože jeho soupeř byl o 22 centimetrů vyšší a zhruba 50 kilogramů těžší.

Haye se prosazoval rychlými kombinacemi úderů a byl výrazně pohyblivější než jeho tradičně těžkopádný soupeř. Díky 24. vítězství v 25. profesionálním zápase se stal prvním britským mistrem světa v těžké váze od dob slavného Lennoxe Lewise, který před šesti lety ukončil kariéru.

V závěrečném kole hrozil Valujevovi dokonce knokaut, který mu nadmíru sebevědomý Haye před zápasem sliboval. "Poslední kolo rozhodlo. Je to zklamání. Mrzí mě, že jsem zklamal fanoušky," uvedl ruský boxer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty