Plzeňští házenkáři nepustili Duklu do čela extraligy

PLZEŇ

Plzeňští házenkáři remizovali v devátém kole extraligy s pražskou Duklou 22:22. Hosté se mohli v případě vítězství posunout do čela tabulky, po nerozhodném výsledku jsou druzí o skóre za Karvinou. Plzni patří s odstupem jednoho bodu čtvrté místo.

V zaplněné hale na Slovanech si domácí v první půli vypracovali slibný čtyřgólový náskok. Dvě Poláškovy branky pak ale rozjetou Plzeň přibrzdily a Západočeši nakonec odcházeli do šaten jen s vedením 11:9.

Dvou- až tříbrankový náskok si Plzeň udržovala až do 50. minuty, pak Dukla čtyřmi góly v řadě otočila na 20:19. Plzeňská křídla Vinkelhöfer a Linhart znovu vrátila domácímu celku vedení, ale Ramsova branka dvě minuty před koncem rozhodla o tom, že oba soupeři získají po bodu.

Hranice přehrály předposlední Přerov jednoznačně 28:18. Hosté nastříleli v prvním poločase pouhých šest branek a už po třiceti minutách tak bylo o vítězi jasno.

Extraliga házenkářů - 9. kolo:
Hranice - Přerov 28:18 (15:6)
Nejvíce branek: Čadra 5, Bednařík, Brůna, Brož, Bajgar, Samiec, Diviš všichni 3 - Kavka 7/1, Bechný 5/1, Buček 3. Rozhodčí: Kosmák, Hanák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 6:5. ČK: Indrák (Hranice). Diváci: 500
Plzeň - Dukla Praha 22:22 (11:9)
Nejvíce branek: Bečvář 7, Linhart 4, Šik 3, Šetlík 3/2 - Rams 6/2, Piskač a Lehocký po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2. Vyloučení: 4:4. ČK: Šetlík - Horák. Diváci: 1400.