Rubriky:

Ostatní sporty

Házenkáři vydřeli remízu s Německem a jsou na ME celkově osmí

28. ledna 2010 18:09 - INNSBRUCK

Čeští házenkáři na závěr svého vystoupení na mistrovství Evropy remizovali v Innsbrucku 26:26 s Německem a ve čtvrtfinálové skupině skončili čtvrtí. Rozhodla o tom porážka Slovinců se Španěly v poměru 32:40. Češi jsou tak v konečném účtování ME osmí, což je nejlepší výsledek na ME v posledním desetiletí.

 

Ognen Teofilovski, Reuters

V sobotním semifinále se utkají Island s Francií a Polsko s Chorvatskem. O páté místo budou hrát Španělé s Dánskem.

"Po průběhu zápasu mohu být s remízou spokojen a jsem rád, že jsme v tomto utkání dokázali remizovat. Nemám teď sílu na to, abych střetnutí konkrétněji zhodnotil, ale skládám před svým týmem velký kompliment," prohlásil po utkání trenér Martin Lipták.

Vstup do utkání měli Češi výborný, rychle vedli 3:0 a zdálo se, že se dostali do vítězného rytmu z minulých utkání. Jenže opak byl pravdou - Němci osobní obranou nejlepšího střelce šampionátu Jíchy otupili největší českou zbraň a rychle otočili průběh utkání ve svůj prospěch.

Do poločasu už soupeře nepustili do vedení. Brankostroj německého týmu se zastavil pouze na chvíli, když Češi vyrovnali na 9:9, ale v poločase už zase vedli o dva góly.

Trenér Lipták udělal už před pauzou několik změn, na palubovce se objevili odpočatí hráči a dokázali udržet s Němci vyrovnaný krok; na lavičce odpočíval nějaký čas i Jícha. Největší zbraní soupeře v této fázi byl gólman Bitter, jenž likvidoval jeden český pokus za druhým.

Na druhé straně se však chytil i český brankář Galia a třináct minut před koncem bylo znovu srovnáno (20:20). Od té chvíle zápas spěl do dramatické koncovky, byť Češi neustále dotahovali soupeřovo vedení.

Pak ale sebral poslední síly Jícha a znovu byl tahounem mužstva za úspěšným výsledkem. Jeho branka znamenala po dlouhém čase první české vedení (26:25), a přestože Němci v závěru vyrovnali, ke vstřelení vítězného gólu už díky taktickému výkonu Čechů nedostali možnost. Naopak mohli být rádi, že se Nocar ocitl před prázdnou brankou až po závěrečné siréně.

Česká republika - Německo 26:26 (14:16)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar, Vítek, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač 1, Jícha 6, Filip 4/2, Sobol 1, Mráz 2, Stehlík 3, Hynek, Sklenák 4.
Nejvíce branek Německa: Kaufmann 7, Gensheimer 6/2, Müller a Theuerkauf po 3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 6000.
Další výsledky - čtvrtfinálová skupina I (Vídeň): Norsko - Island 34:35 (16:18), Rusko - Rakousko 30:31 (15:17), Chorvatsko - Dánsko 27:23 (14:11). Čtvrtfinálová skupina II (Innsbruck): Slovinsko - Španělsko 32:40 (14:20), Polsko - Francie 24:29 (10:15).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty