Záhrobská je po super-G do kombinace SP na 37. místě

Lyžařka Šárka Záhrobská je po superobřím slalomu do superkombinace Světového poháru ve Svatém Mořici na 37. místě s nevelkou ztrátou. Svou pozici se bude snažit vylepšit ve slalomu, který začne ve 13:30.

Šárka Záhrobská na trati

Nejrychlejší byla Rakušanka Andrea Fischbacherová, která porazila o 33 setin sekundy vedoucí ženu Světového poháru Američanku Lindsay Vonnovou. Záhrobská ztratila na Fischbacherovou 2,67 sekundy.

Vonnová má velkou šanci dnes zvýšit své vedení v celkovém pořadí, neboť její největší soupeřka Němka Maria Rieschová minula branku a vypadla. Vonnová vede před Rieschovou o 56 bodů.

Nejlepší česká lyžařka se zatím čtyřikrát v kariéře dostala do v superkombinaci do elitní desítky. Nejlépe byla Záhrobská čtvrtá na MS 2007 v Aare, v závodech SP skončila dvakrát pátá.

Na start se postavila také ve své poslední sezoně Lucie Hrstková, která dojela v super-G na 51. pozici třetí od konce mezi klasifikovanými lyžařkami.