Rubriky:

Ostatní sporty

Chorvatská výškařka Vlašičová vytvořila nejlepší letošní výkon v hale

6. února 2010 18:40 - ARNSTADT

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová zvítězila na tradičním mítinku v německém Arnstadtu v nejlepším halovém výkonu za poslední čtyři roky 206 centimetrů. Letošní světové tabulky dosud vedla skokem přes 201 centimetrů na Beskydské laťce v Třinci.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Dvojnásobná mistryně dnes útočila na halový světový rekord 208 cm, který na stejné soutěži vytvořila v roce 2006 Švédka Kajsa Bergqvistová. Na výšce 209 cm však ani jednou neuspěla.

Přesto si Vlašičová o jeden centimetr zlepšila osobní halové maximum. Výš v minulosti v hale skočila vedle Bergqvistové jen Němka Heike Henkelová (207) v roce 1992. Pod širým nebem už má Vlašičová na kontě výkon 208 cm.

Soutěž mužů vyhrál halovým mistr Evropy Rus Ivan Uchov před krajanem a mistrem světa Jaroslavem Rybakovem. Uchov skočil 235 cm a zaostal o dva centimetry za svým nejlepším světovým výkonem z Hustopečí. Rybakov překonal 233 cm.

Český reprezentant Jaroslav Bába na mítinku, kde v roce 2005 vytvořil národní rekord 237 centimetrů, tentokrát skočil o 13 centimetrů méně a obsadil pátou pozici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty