Nymburk nedobyl Kanárské ostrovy

LAS PALMAS/PRAHA

Nymburští basketbalisté podlehli v Eurocupu na Kanárských ostrovech domácímu klubu rozdílem patnácti bodů 54:69 a takový výsledek jim komplikuje šanci na postup. Po třech zápasech mají Nymburští v tabulce jedinou výhru a jsou třetí.

Basketbalista Nymburku Lenzly

Český mistr si nevěděl rady s agresivitou španělského celku a nebyl schopen zastavit jeho kanonádu zdálky (8 trojek). Osudnou se mu pak stala druhá čtvrtina, kterou po střeleckém zoufalství pivotu prohrál 7:22. Pečlivější obranou i lepším pohybem Nymburk korigoval stav, čtyři minuty před koncem to bylo už jen 58:54, domácí ale zakončili duel 11bodovou šňůrou.

Gran Canaria–Nymburk 69:54
Nejvíce bodů: Carroll 22, McDonald 12, Moran a Savane po 7 – Lenzly 15, Lee a Sokolovský po 11, Ricci 7. Rozhodčí: Gkontas (Řec.), Kowalski (Pol.), Milojevik (Mak.). Trestné hody: 13/9 - 16/12. Fauly: 20:18. Trojky: 8:6. Diváci: 4118.
Další výsledek: Ankara–CZ Bělehrad 67:89
Pořadí v tabulce: 1. CZ Bělehrad 6, 2. Gran Canaria 5, 3. Nymburk 4, 4. Ankara 3