Rubriky:

Ostatní sporty

Živě

Pljuščenko končí kvůli absencím v městské radě Petrohradu

15. května 2010 11:21 - PETROHRAD

Slavný ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se rozhodl vzdát svého místa v městské radě rodného Petrohradu kvůli kritice, že se jednání prakticky neúčastní. Od svého zvolení v roce 2007 byl prý olympijský vítěz z Turína a trojnásobný mistr světa na zasedání jen párkrát.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Kvůli výtkám ze strany zástupců strany Jednotné Rusko premiéra Vladimira Putina složí Pljušenko podle agentury Interfax svou funkci na podzim. "Je to hanba. Je to vynikající sportovec, který dává své zemi všechno," zlobí se na kritiky předseda horní sněmovny a významný petrohradský politik Sergej Mironov ze strany Spravedlivé Rusko.

Sedmadvacetiletý Pljuščenko po zklamání z olympiády ve Vancouveru, kde skončil druhý, se rozhodl pokračovat v kariéře do domácích her v roce 2014 v Soči.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.