Kanoista Ježek vyhrál závod SP v Seu, Volf se Štěpánkem byli druzí

LA SEU DE URGELL

Kanoista Stanislav Ježek vyhrál ve španělském Seu de Urgell podruhé v kariéře závod Světového poháru ve vodním slalomu. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek v neděli skončili ve druhém dílu seriálu na někdejším olympijském kanálu na druhém místě.

Kategorie singlkanoistů letos zatím nepoznala jiného vítěze než českého slalomáře. Ježek navázal na týden starý překvapivý triumf debutanta Michala Jáněho v pražské Troji, když ve finále po čisté jízdě zvítězil suverénně o 4,24 sekundy před dvojnásobným olympijským šampiónem Francouzem Tonym Estanguetem.

Předchozí vítězství ve Světovém poháru vybojoval Ježek před třemi roky v Praze. "Na ten věk to dneska nebylo vůbec špatný. Dám si na to jedno pivko a pojedou za rodinou," řekl třiatřicetiletý Ježek. Pořídil si novou loď, stejnou jako má Estanguet. "Samozřejmě jsem moc spokojený, ale kdybych vyhrál minulý týden v Praze, tak by to bylo o dost lepší," prohlásil Ježek.

Jáně tentokrát vypadl už v semifinále. Předchozí vítězství ve Světovém poháru vybojoval třiatřicetiletý Ježek před třemi roky v Praze.

Hilgertová sedmá

Ve Španělsku se na stupně vítězů neprosadil nikdo z českých medailistů z Troji. Druhý nejlepší kajakář pražského závodu Luboš Hilgert jako jediný z reprezentantů neprošel ani sobotní kvalifikací. Jeho matka Štěpánka byla ve finále sedmá.

O dvě místa před ní skončila Marie Řihošková, která zvládla nejlépe ze všech dopolední semifinále. V boji o medaile zaostala o 2,62 sekundy za vítěznou Španělkou Maialen Chourrautovou. Od stupňů vítězů dělilo Řihoškovou půldruhé vteřiny.

Volf se Štěpánkem postoupili ze semifinále vinou dvousekundové penalizace až z deváté příčky, poslední jízda jim však vyšla. Nestačili jen na Slováky Ladislava a Petera Škantárovy, kteří je porazili o 55 setin sekundy.

Druhý díl Světového poháru ve vodním slalomu v Seu de Urgell:
Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 88,61 (0 trestných sekund), 2. Kurt (Švýc.) 89,18 (0), 3. Kauzer (Slovin.) 89,91 (0), ...14. Přindiš, 16. Hradilek vypadli v semifinále, 49. Hilgert (všichni ČR) vypadl v kvalifikaci.
C1: 1. Ježek (ČR) 91,34 (0), 2. T. Estanguet (Fr.) 95,58 (0), 3. Elosegi (Šp.) 95,73 (2), ...18. Mašek, 27. Jáně (oba ČR) vypadli v semifinále.
C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 98,08 (0), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 98,63 (0), 3. Becker, Henze (Něm.) 99,10 (0), ...13. Koplík, Vrzáň, 19. Přinda, Havlíček (všichni ČR) vypadli v semifinále.
Ženy:
K1: 1. Chourrautová (Šp.) 99,65 (0), 2. Kaliská (SR) 100,73 (0), 3. Pennieová (Brit.) 100,75 (0), ...5. Řihošková 102,27 (0), 7. Hilgertová 105,52 (0), 11. Pavelková (všechny ČR) vypadla v semifinále.
C1: 1. Foxová (Austr.) 116,15 (4), 2. Dukátová (SR) 119,15 (0), 3. Guineaová (Austr.) 121,42 (0), ...8. Hošková (ČR) 175,10 (56).