Rubriky:

Ostatní sporty

Další meta univerzálky Rosolové? Čtvrtka překážek

31. července 2010 09:15 - BARCELONA

V dálce se stala juniorskou mistryní světa, v pětiboji drží halový český rekord, v pátek běžela v Barceloně své první sprinterské sezóně finále mistrovství Evropy na čtvrtce a vedla si skvěle, když skončila pátá. V čem ještě univerzálka Denisa Rosolová může překvapit atletický svět? Třeba na čtvrtce překážek.

 

Reuters

Ten nápad slyšela mnohokrát. „Už v roce 2007 jsme seděli v Götzisu s jejím tehdejším trenérem Alešem Dudou a říkal jsem mu, že by na čtvrtce překážek mohla jednou vyhrát olympiádu. Je agresivní, před překážkami nezpomalí, nezadrobí, poběží to jako hladkou čtvrtku,“ je přesvědčený bývalý desetibojař a dnes model Josef Karas.

Co na to Rosolová? „Zkusím je. Ale neříkám, že je budu běhat jako Zuzka, to by trvalo několik let,“ srovnává se s tréninkovou parťačkou Hejnovou. „Zuzka je běhá od 16 let, má náskok, každopádně by to byl zajímavý pokus,“ říká i trenérka Martina Blažková. „Zuzka má mezery naběhané, já bych tam zadrobila a ztratila sekundu,“ obává se ale Rosolová.

„Ne každá může navíc na překážkách uspět. Potřebuje dar rytmu a techniky, oproti stovce navíc na čtvrtce musí zapojit i druhou nohu,“ vysvětluje Blažková. Přesto přechod k nové disciplíně není vyloučený. „Potenciál má určitě velký, navíc na čtvrtce překážek je o něco menší konkurence,“ ví trenérka. „Ale zatím nevím, jestli to zkusíme třeba už na podzim nebo až na jaře, před Barcelonou jsem tím Denču nechtěla zatěžovat,“ dodává Blažková.

Michal Osoba (Barcelona), Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty