Rubriky:

Ostatní sporty

Lídr Antón si v pádu na Vueltě zlomil loket, operovali ho opět v Bilbau

12. září 2010 16:14 - BILBAO

Španělský cyklista Igor Antón si odnesl ze sobotního pádu na Vueltě zlomený loket, s nímž se o pár hodin později podrobil operaci na klinice v Bilbau. Prostředí této nemocnice dobře zná, neboť v ní byl operován i předloni po nehodě ve stejném závodu.

Pád ve sjezdu v rychlosti kolem 70 km/h připravil Antóna o červený trikot vedoucího jezdce a o šanci vyhrát slavný podnik. Smolný konec v závodě ale nesl statečně. "Na těch čtrnáct dní na Vueltě budu rád vzpomínat, žil jsem svůj sen," uvedl sedmadvacetiletý člen stáje Euskaltel, který vyhrál během závodu dvě etapy.

Z nehody, do níž se zapletli i další jezdci, nikoho nevinil. "Naboural jsem sám. Vjel jsem do díry nebo něčeho. Ruce mi vyletěly z řídítek, pak jsem vstal a viděl všude krev. Vůbec jsem nevěděl, co se stalo," líčil Antón, který měl úplně roztrhaný rudý trikot a spoustu odřenin.

"Instinktivně jsem chtěl nasednout zpátky na kolo, ale pravý loket neposlouchal. Přišel týmový doktor, sáhl mi na ruku a řekl: Zapomeň na to, je to zlomené," prohlásil jezdec, jehož nejlepším výsledkem v celkovém pořadí Vuelty zůstane osmé místo z roku 2007.

Více štěstí měl nakonec jeho krajan a stájový kolega Egoi Martínez, kterého z místa nehody odvezla sanitka s podezřením na zlomeninu klíční kosti. "Doktoři zjistili, že mám jen vykloubené rameno a zhmožděný hrudník a záda," řekl Martínez, jenž zůstane v nemocnici týden na pozorování kvůli případnému vnitřnímu krvácení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty