Rubriky:

Ostatní sporty

Kajakář Hradilek získal na MS ve vodním slalomu stříbrnou medaili

12. září 2010 16:28 - TACEN

Kajakář Vavřinec Hradilek získal na mistrovství světa ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu stříbrnou medaili. Třiadvacetiletý reprezentant dnes nestačil jen na Itala Daniela Molmentiho a jako jediný z české výpravy se probojoval na stupně vítězů mezi jednotlivci. Pro Hradilka je to premiérový cenný kov z individuálního závodu na světovém šampionátu, loni se stal mistrem světa v hlídkách.

Čtvrtou medaili pro českou výpravu pak získali singlkanoisté v soutěži hlídek, kde skončila trojice Jan Mašek, Stanislav Ježek a Michal Jáně třetí za Slováky a Němci. Loni zlaté hlídce kajakářů se nedařilo a obsadila po šesti chybách 15. místo. Již v sobotu se české hlídky kajakářek a deblkanoistů zasloužily o zlato a stříbro.

Nejlepší český vodní slalomář loňského roku Hradilek sice finálovou jízdu zahájil dotykem hned ve čtvrté brance, poté už ale chybu neudělal a díky rychlému času se dostal do vedení. Ze zbylé osmičky závodníků jej předstihl jen Molmenti, jenž měl rychlejší čas, navíc bez jediné chyby. "Naštěstí jsem tam v cíli nečekal sám, povídali jsme s ostatníma, a ke konci už jsem v tu medaili věřil," řekl v rozhovoru s ČTK Hradilek.

Bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy je v letošní sezoně spasitelem českého vodního slalomu. Na ME získali ještě stříbro deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, ale ti v Tacenu nepostoupili z kvalifikace. "Sledoval jsem, že se týmu nedaří, že už jsem poslední naděje. Ale nepřipouštěl jsem si to, to nemá cenu," prohlásil Hradilek.

Jeho forma je i pro něj samotného překvapením, protože celou sezonu se potýkal s bolavým krkem, kvůli kterému před MS dokonce dva týdny netrénoval. "Jsou to super pocit, nedá se to popsat. Je to bomba, když si uvědomím, co jsem si před závody prožil," uvedl. Na zlepšení jeho stavu se podepsal fyzioterapeut Tomáš Dvořák. "Udělal se mnou zázrak, při závodu jsem se cítil velmi dobře," liboval si Hradilek.

Mohl dokonce vyhrát, ale měl i trochu smůlu. Dotek na brance neřešil, ale v prostřední pasáži mu "nepřišla pulsující voda", jak slalomáři říkají. "Musel jsem to přeprat, nechal jsem tam nějaký čas a hlavně síly a na konci jsem už byl tuhej," uvedl Hradilek. "Takže určitě by se to dalo ještě vylepšit," řekl ještě před tím, než se vydal obhajovat zlato v závodu hlídek.

Ostatní čeští reprezentanti dnes skončili před branami finále. Další kajakář Luboš Hilgert obsadil v semifinále 11. příčku a postup mu unikl o devět setin, Vít Přindiš skončil šestnáctý. Semifinálová jízda byla konečnou rovněž pro kanoistky Kateřinu Hoškovou a Annu Kašparovou i kanoisty Stanislava Ježka a Jana Maška.

Titul mistra světa získal mezi kanoisty dvojnásobný olympijský vítěz Francouz Tony Estanguet před dalším veleúspěšným olympionikem Michalem Martikánem. Slovenská hymna mohla zaznít alespoň po závodě kanoistek, který suverénně ovládla Jana Dukátová.

V Tacenu jsou na programu ještě soutěže hlídek kanoistů a kajakářů. V hlídkách česká výprava získala v sobotu díky kajakářkám a deblkanoistům zlato a stříbro.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko) - finále:
Muži: C1: 1. T. Estanguet (Fr.) 95,70 (0 trest. sekund), 2. Martikán (SR) 98,61 (0), 3. Domenjo (Šp.) 99,41 (0), ...11. Mašek, 28. Ježek (oba ČR) - vyřazeni v semifinále.
K1: 1. Molmenti (It.) 91,00 (0), 2. Hradilek (ČR) 93,56 (2), 3. Meglič (Slovin.) 93,74 (0), ...11. Hilgert, 16. Přindiš (oba ČR) - vyřazeni v semifinále.
3xC1: 1. Slovensko (Martikán, Beňuš, Slafkovský) 105,34 (0), 2. Německo 106,71 (0), 3. Česko (Mašek, Ježek, Jáně) 110,67 (0).
3xK1: 1. Německo (Aigner, Grimm, Dörfler) 101,80 (0), 2. Francie 102,92 (0), 3. Itálie 103,55 (2), ...15. Česko (Hradilek, Hilgert, Přindiš) 118,03 (12).
Ženy:C1: 1. Dukátová (SR) 125,71 (2), 2. Guineaová 131,90 (2), 3. 3. Foxová (obě Austr.) 134,18 (4), ...11. Hošková, 19. Kašparová (obě ČR) - vyřazeny v semifinále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty