Rubriky:

Ostatní sporty

České ženy ve čtyrhře už ve čtvrtfinále, mužské páry o ně marně bojovaly

17. září 2010 12:01 - OSTRAVA

Stolní tenistky Renáta Štrbíková s Ivetou Vacenovskou si dnes odpoledne zahrají na ME v Ostravě o medaili ve čtyhře. V ranním osmifinále bez potíži vyřídily ve třech setech anglický pár, ve čtvrtfinále je ale čeká výtečná maďarská dvojice Tothová, Potaová.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Bude to s nimi ohromně těžké, perfektně se za stolem doplňují, ale máme na ně chuť. Už za ta družstva,“ připomněla Štrbíková, že prohra s Maďarkami připravila české ženy o čtvrtfinále týmové soutěže.

V osmifinále deblu byly také dvě české dvojice mužů, o postup ale bojovaly marně. „Šance tam byla, jenže jsme ztratili dobře rozehranou první sadu, pak udělali víc chyb a ve třetím setu, kdy jsme měli několik setbolů, se od nás odvrátilo štěstí,“ líčil Petr Korbel porážku se srbsko-slovinským párem Karakaševič, Tokič. „Viníkem jsem hlavně já, první dva sety jsem zkazil hrozně moc míčků a ke konci tam soupeřům spadla snad tři prasátka,“ doplnil českého nestora spoluhráč Antonín Gavlas.

Větší šanci na postup měla mít sehraná dvojice z pražského El Niňa Dmitrij Prokopcov, Tomáš Konečný proti Švédům Karlssonovi se Svenssonem. „Bohužel jsme v prvním setu promarnili dva setboly a pak už vlastně jen dotahovali. Po vyhraném třetím setu to vypadalo, že bychom na ně mohli najít zbraň, jenže pak už mi scházely síly. Cítil jsem se docela vyšťavený z družstev, projevilo se to i na psychice,“ vyprávěl Prokpcov a přiznal, že od soutěží jednotlivců čekal trochu víc. „Máme ale týmový bronz a to je víc, než by kdo čekal, takže musím říci, že šampionát je úspěšný,“ mínil.

ME ve stolním tenise v Ostravě
Muži - čtyřhra, osmifinále:
Prokopcov, Konečný (ČR) – Karlsson, Svensson (Švéd.) 1:3, Korbel, Gavlas (ČR)–Karakaševič, Tokič (Srb./Slovin.) 0:3.
Ženy - čtyřhra, osmifinále:
Štrbíková, Vacenovská (ČR)–LeFevreová, Hicksová (Angl.) 3:0.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty