Rubriky:

Ostatní sporty

Královna Alžběta ve vánočním poselství vyzývá Brity ke sportu

24. prosince 2010 16:28 - LONDÝN

Britská královna Alžběta II. ve svém vánočním poselství povzbudila Brity ke sportování a aktivitě. Výňatky z jejího projevu, které dnes zveřejnil Buckinghamský palác, doplňují snímky královniných vnuků, princů Williama a Harryho při fotbalu s africkými sirotky.

 

Oli Scarf , Reuters

"V městských parcích i na venkovských trávnících po celé zemi se bezpočet tisíců lidí každý týden věnuje sportu a pohybu všeho druhu anebo aspoň povzbuzuje druhé," řekla panovnice, která sama jezdí na koni a jejíž mnozí příbuzní sportují. Manžel Philip stejně jako syn Charles a jeho synové William a Harry jsou hráči póla. Vnučka Zara Phillipsová je špičková jezdkyně na koni a nedávno oznámila zasnoubení s ragbystou Mikem Tindallem.

Královna také zdůrazňuje význam sportu při budování společenství a vytváření souladu a vyzdvihuje rovněž roli dobrovolníků.

Královna Alžběta občany o Vánocích oslovuje od roku 1952 v rozhlase, od roku 1957 pak i v televizi. Proslovy si píše sama a jsou jednou z mála příležitostí, při níž vyslovuje vlastní názor, nekonzultovaný s vládou. Letošní poselství bylo natočeno v kapli paláce Hampton Court u Londýna a vysílat se bude v 16:00 SEČ na Boží hod v rozhlase a televizi a bude také na kanále královské rodiny YouTube.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty