Rubriky:

Ostatní sporty

Rychlobruslařská hvězda Kramer hlásí návrat

21. června 2011 10:22 - HEERENVEEN

Olympijský vítěz v rychlobruslení Sven Kramer z Nizozemska se po vynechané sezóně vrátí k závodění. Pětadvacetiletý král vytrvaleckých tratí se od příštího týdne zapojí v Heerenveenu do přípravy svého profesionálního týmu TSV na ledě. Na fyzičce prý pracuje již delší dobu, předchozí problémy se stehnem, kvůli kterým vynechal celou minulou sezónu, už překonal.

 

Dylan Martinez, Reuters

"Jsem optimista a do budoucna hledím s důvěrou. Pravá noha už snese takřka stoprocentní zátěž," řekl Kramer nizozemským médiím.

Původ jeho problémů z loňského listopadu byl pro lékaře záhadou, Kramer absolvoval řadu konzultací a vyšetření i za hranicemi své země. Momentálně na něj dohlíží lékařský tým Ceese-Reina van den Hoogenbanda, otce slavného plavce Pietera van den Hoogenbanda.

Kramer je čtyřnásobným mistrem světa ve víceboji. Na loňské olympiádě ve Vancouveru vyhrál závod na 5000 metrů a směřoval k suverénnímu triumfu i na desítce, ale kvůli fatální chybě trenéra, který jej během závodu navedl do špatné dráhy, byl diskvalifikován. V přípravě na další sezónu si pak stěžoval na pokles formy a nakonec po předčasně ukončeném soustředění v JAR oznámil zdravotní pauzu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty